ايسنا/ رسانه‌هاي عراقي از توافق تيم ملي فوتبال اين کشور با سرمربي مشهور و با تجربه هلندي به جاي سرمربي پيشين ايران خبر مي‌دهند.
تيم ملي عراق بعد از هفته‌ها جست‌وجو و مذاکره براي يافتن سرمربي موردنظر خود در نهايت با ديک ادووکات به توافق رسيده است. اين اتفاق در حالي است که آن‌ها در روزها و هفته‌هاي گذشته مذاکراتي بسياري با کارلوس کي‌روش داشتند و خبرها حاکي از توافق ميان دو طرف بود اما امروز رسانه‌هاي اين کشور عنوان کرده‌اند که عراق نيمکت اين کشور را به ادووکات، مربي ۷۳ ساله هلندي واگذار کرده است.
حضور مربي با تجربه‌اي مانند ادووکات مي‌تواند نقطه عطفي براي رقيب ايران محسوب شود. کارنامه اين سرمربي باتجربه نشان مي‌دهد او توانسته همراه با تيم هاي ملي و باشگاهي خود عناويني مانند قهرماني در مسابقات ليگ و حذفي کشورهاي هلند، روسيه و اسکاتلند را به ارمغان آورد و هم‌چنين همراه با تيم ملي هلند به رتبه سوم يورو ۲۰۰۴ و همراه با زنيت به قهرماني جام يوفا ۲۰۰۸ دست يافته است.
آخرين تجربه مربيگري او مربوط به فاينورد است که با اتمام فصل جاري پايان يافت و بعد از جدايي او و آمدن سرمربي پيشين آلکمار، جهانبخش هم به فاينورد پيوست.
او در سال ۲۰۱۷ هم هدايت تيم ملي هلند را برعهده گرفت ولي براي جبران امتيازات از دست رفته در مسير جام جهاني دير شده بود و پيروزي‌هاي پي در پي او با اين تيم باعث صعود به جام جهاني ۲۰۱۸ نشد و در نهايت جاي خود را به لوييس فن خال داد.
اين سرمربي هلندي آخرين بار در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ در فوتبال آسيا حضور داشت و به طور پي در پي سرمربيگري امارات و سپس کره جنوبي را برعهده گرفت.
او در دوران سرمربيگري خود هدايت تيم‌هاي ملي هلند (سه بار)، صربستان، بلژيک، روسيه، کره جنوبي و امارات و همين‌طور تيم‌هاي باشگاهي فاينورد، اوترخت، اسپارتا روتردام، ساندرلند، آلکمار (دو بار) ، آيندهوون، مونشن گلادباخ، زنيت، رنجرز، درودخت، هآرلم و S.V.V بر عهده داشته است. ادووکات در اين سال‌ها توفيق چنداني در عرصه مربيگري نداشته و عمده موفقيت‌هاي او به دهه نخست قرن بيست و يکم باز مي‌گردد.
ادووکات براي رساندن عراق به جام جهاني بايد با رقيباني مانند ايران، کره جنوبي، امارات، سوريه و لبنان روبه‌رو شود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد