خبر ورزشي/ هواسکورد به بيگ‌سيکس ليگ برتر انگليس شش بازيکن را پيشنهاد داده که براي برطرف کردن نقاط ضعف‌شان خريداري کنند.
پيشنهاد نقل‌وانتقالات براي باشگاه‌هاي ليگ برتر انگليس آماده شده است. سايت «هواسکورد» طبق نيازهاي تيم‌هاي انگليسي و عملکرد برخي بازيکنان يک گزينه مهم به‌عنوان ستاره‌اي که نياز دارند به آن‌ها معرفي کرده است. گزينه‌هايي که به تيم‌هاي بيگ‌سيکس ليگ برتر معرفي شده را مرور خواهيم کرد.
آرسنال: برناردو سيلوا
جذب يک هافبک بايد در بالاي ليست آرسنال باشد. انتظار مي‌رود گرانيت ژاکا تيم را ترک کند و همين حالا هم دني سبايوس و مارتين اودگارد پس از پايان قرارداد قرضي‌شان به رئال‌مادريد بازگشته‌اند. از طرفي متئو گندوزي باز هم قرض داده شده و اين مرتبه به مارسي پيوسته. فعلاً هم بازيکن کم‌تجربه و جواني به نام آلبرت سامبي لوکونگا را از اندرلخت به خدمت گرفته‌اند. مانوئل لوکاتلي گزينه آرسنال بود که به نظر مي‌رسد او هم در ايتاليا ماندگار است، بنابراين بايد توپچي‌ها گزينه ديگري را زير نظر بگيرند. منچسترسيتي براي اين که منابع مالي‌اش در نقل‌وانتقالات را تأمين کند، مايل است برناردو سيلوا را بفروشد، اما با شرايط مالي فعلي بعيد است او پيشنهاد خوبي از خارج از انگليس داشته باشد. ميکل آرتتا بايد از ارتباطش با سيتيزن‌ها استفاده کند و اين هافبک پرتغالي را به پايتخت بياورد.
چلسي: دني اينگز
باشگاه چلسي خيلي دوست دارد در همين پنجره نقل‌وانتقالاتي ارلينگ هالند را از دورتموند به خدمت بگيرد، اما مي‌دانند که ستاره نروژي دورتموند بند آزادسازي براي تابستان آينده دارد. احمقانه به نظر مي‌رسد که تصور کنيم اين تابستان بودجه زيادي براي مهاجم ديگري در نظر گرفته باشند، اما اين مسئله هم نبايد آن‌ها را از تصميم‌شان براي جذب مهاجم منصرف کند. در شرايط فعلي که دني اينگز فقط ۱۲ ماه ديگر با باشگاه ساوتهمپتون قرارداد دارد مي‌تواند گزينه خوبي باشد. بهترين گلزن چلسي در فصل گذشته جورجينيو با ۷ پنالتي بود، در حالي که بازيکناني مثل هري کين، محمد صلاح و جيمي واردي براي تيم‌هاي‌شان به ترتيب ۴۱، ۴۱ و ۳۸ گل زدند. آمار دني اينگز با ۳۴ گل زده که پشت سر آن‌ها قرار گرفت هم آمار خوبي است.
ليورپول: دني اولمو
اين تابستان براي يورگن کلوپ خسته‌کننده بوده است. به او گفته شده قبل از اين که بخواهد خريد کند، بايد بازيکناني را بفروشد و اين خروج‌ها هم زمان‌بر خواهد بود. در حالي که بازيکناني مثل ژردان شکيري و ديووک اوريکي مشتاق تغيير هستند و به همين دليل قبل از شروع فصل جديد بايد مهاجم جديدي به ليورپول بيايد. همه‌کار بودنِ اين بازيکن جديد مهم خواهد بود، به همين دليل بايد بگوييم که دني اولمو مهاجم ايده‌آلي مي‌تواند باشد. او در پست‌هاي مختلف خط حمله و خط هافبک توانايي بازي کردن دارد و مشکلات زيادي را حل خواهد کرد. اين بازيکن اسپانيايي تيم لايپزيش توانايي خوبي در حفظ توپ در خط حمله دارد.
منچسترسيتي: هري کين
خواستن هري کين و جذب او از تاتنهام دو مسئله کاملاً متفاوت است. به‌سختي مي‌توان با دنيل لوي رئيس باشگاه تاتنهام به توافق رسيد، اما منچسترسيتي به اين مهاجم نياز دارد. سرخيو آگوئرو رفته و گابريل ژسوس هم هيچ کاري انجام نداده تا نشان دهد پپ گوارديولا مي‌تواند در بلندمدت به او اطمينان کند. کين فصل قبل با ۲۳ گل بهترين گلزن و ۱۴ پاس‌گل بهترين پاسور ليگ برتر شد. او اولين بازيکن بعد از اندي کول در فصل ۱۹۹۴-۱۹۹۳ بود که به چنين دستاوردي در يک فصل مي‌رسد. کين همچنين براي پنجمين مرتبه در دوران حرفه‌اي‌اش از مرز ۲۰ گل در ليگ برتر گذر کرده است.
منچستريونايتد: ويلفرد انديدي
هيچ چيزي جز يک قهرماني در ليگ برتر انگليس اين فصل براي هواداران منچستريونايتد رضابت‌بخش تلقي نمي‌شود. اما سخت است تصور کنيم چنين اتفاقي رخ خواهد داد، مگر اين که اوله‌گنار سولشائر يک هافبک دفاعي جديد به خدمت بگيرد. بعيد به نظر مي‌رسد در اين پنجره نقل‌وانتقالاتي اتفاق ويژه‌اي براي ويلفرد انديدي رخ بدهد، اما او ايده‌آل‌ترين گزينه براي خط مياني به شمار مي‌رود. هافبک نيجريه‌اي لسترسيتي فصل گذشته بيش از هر بازيکن ديگري در ليگ برتر تکل زد (۳٫۷ در هر بازي) و يکي از بهترين‌ها در پست خودش بوده است. ورود بوباکاري سوماره به لسترسيتي شايد اين اجازه را بدهد که باشگاه پيشنهادهاي انديدي را بررسي کند.
تاتنهام: کريستين رومرو
فروش توبي آلدرويرلد به الدحيل قطر، خريد مدافع جديد را در اولويت باشگاه تاتنهام قرار داده و آن‌ها همچنان براي جذب کريستين رومرو بازيکن آرژانتيني آتالانتا تلاش خواهند کرد. اين بازيکن ۲۳ ساله سالي فوق‌العاده را پشت سر مي‌گذارد و در فصلي که گذشت بالاترين امتياز را در سري A ايتاليا (۷٫۱۴) و در ليگ قهرمانان اروپا (۷٫۶۷) به‌عنوان يک مدافع مياني کسب کرد. همانطور در رقابت‌هاي کوپا آمريکا همراه آرژانتين در ماه گذشته عملکردي خوب داشت و قهرمان شد. فابيو پاراتيچي مديرورزشي جديد تاتنهام مي‌تواند از ارتباطاتش در ايتاليا براي جذب اين بازيکن ارزشمند استفاده کند. رومرو بازيکن يوونتوس بوده که با قراردادي قرضي به شرط دائمي شدن در سال ۲۰۲۲ راهي آتالانتا شده.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد