ورزش 3/ مسئول امور حقوقي پرسپوليس مي‌گويد النصر ادعا مي‌کند که فيفا و دادگاه عالي ورزش حامي پرسپوليس هستند.
چند روز پس از جلسه استماع براي رسيدگي به پرونده شکايت النصر از پرسپوليس بابت نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا 2020، ايمان حسين پور مسئول کميته حقوقي باشگاه پرسپوليس در گفتگو با خبرنگار ما به اين ماجرا پرداخته است.
* النصر با وکلاي بين المللي وارد کار شد
جلسه اي که ما داشتيم، نمايندگاني از النصر حضور داشتند (5 نماينده) و مشخص بود که خيلي برايشان اهميت دارد که نتيجه را تغيير بدهند. از سمت پرسپوليس هم، علاوه بر بنده آقاي اميرعلي حسيني مسئول امور بين الملل باشگاه _که خودشان يک حقوقدان ورزشي هستند_ و دو تن از اعضاي کميته حقوقي باشگاه برادران ملايي حضور داشتند که اين عزيزان هم در مباحث تحقيقي خيلي به ما کمک کرده بودند. دفاعيات ما توسط افرادي بود که داخل ايران و در باشگاه پرسپوليس هستند اما تيم النصر از طريق وکلاي بين المللي تلاش کرده بود که نتيجه را تغيير دهد. پنل داوري سه نفره بود و دو منشي حضور داشتند و نمايندگاني هم از اي اف سي حضور داشتند.
* ادعاي ما از سوي دادگاه پذيرفته مي‌شود
نمايندگان النصر خيلي تلاش کردند نتيجه را به نفع خودشان تغيير دهند اما دفاع ما قوي تر بود و راي صادره توسط ديوان ورزش، انشالله به نفع پرسپوليس خواهد بود. النصر به دنبال جريمه کردن پرسپوليس است تا بتواند پاداش آسيايي را از پرسپوليس بگيرد. ادعاي آنها اين است که پرسپوليس بازيکن غيرمجاز داشته و بازي بايد 3-0 شود. اما دفاعيات قانوني با مستندات نقل و انتقالاتي، توسط ما ارائه شد و فکر کنم پنل داوري صحبت هاي مطرح شده از طرف ما را پذيرفته شده باشد و راي صادره به سود پرسپوليس باشد.
* وکلاي النصر عصباني شده بودند
فضاي جلسه به نفع ما بود و نمايندگان النصر عصباني بودند و وقتي مي‌ديدند استدلال هايشان از طرف ما پاسخ داده مي‌شود، شايد باور نمي‌کردند از تيمي که داخل ايران است و اغلب در پرونده هاي حقوقي بازنده بوده و تيم حقوقي هم کاملا بومي بوده، پاسخ تمام صحبت هايشان را مي‌دهد کاملا عصباني بودند. دفاع خوبي که با کمک آقاي حسيني و اعضاي کميته حقوقي باشگاه انجام شد، نتيجه را به نفع ما مي‌کند و اميدوارم 9 شهريور که زمان اعلام راي است، راي به نفع ما باشد و ما بتوانيم از نتايجي که تيم پرسپوليس به دست آورده، حمايت کرده و آن را تثبيت کنيم.
* تمام پاسخ هاي ما مستند بود
درباره شايعات رسانه هاي عربستاني بايد بگويم، راي که ابلاغ نشده و ما منتظر ابلاغ آن هستيم. اما فضاي جلسه کاملا به نفع پرسپوليس بود و هر نکته که از سوي آن ها ارائه شد، ما مستند به قوانين پاسخ داديم. يک بحث به نقل و انتقالات ارتباط پيدا مي‌کرد که ما مستند به قوانين نقل و انتقالات فيفا پاسخ داديم و يک بحث هم به کميته انضباطي مربوط بود که ما مستند به آيين نامه کميته انضباطي فيفا پاسخ داديم و گفتيم که در بازه زماني مورد ادعايي النصر، پنجره ما بسته نبوده است. يک قسمت هم مربوط به قوانين اي اف سي بود.
* مي‌گفتند فيفا از پرسپوليس حمايت مي‌کند
ادعاي آنها برخي جديد بود و در ديوان عالي ورزش اصلا ادعاي جديد قابل بررسي نيست. ديوان عالي ورزش مي‌خواهد به ادعاي قبلي که در اي اف سي رسيدگي شده، رسيدگي کند. رسانه هاي عربستاني قصد دارند حاشيه سازي و وانمود کنند که پارتي بازي به نفع پرسپوليس انجام مي‌شود. آنها در جلسه گفتند که چرا از پرسپوليس حمايت مي‌شود؟ ما هم گفتيم که شما هم پرسپوليس، هم فدراسيون فوتبال ايران، هم اي اف سي و هم فيفا را متهم مي‌کنيد؛ چه دليلي دارد فيفا از پرسپوليس حمايت کند؟ فيفا از قوانينش حمايت مي‌کند. ما با استدلال هايمان نمايندگان النصر را متوقف کرديم و آنها شديدا عصباني بودند. اين حاشيه سازي به خاطر اين است که بگويند دادگاه عالي ورزش قصد دارد از پرسپوليس حمايت کند.
* فکر بدبينانه نتيجه خاصي ندارد
صراحتا مشخص نيست که اگر راي به نفع النصر باشد چه خواهد شد، قانون گفته اگر بازيکن غيرمجاز در تيم باشد، بازي 3-0 مي‌شود يعني نتيجه بازي با النصر. ما نبايد به اين موضوع فکر کنيم، چرا که انشالله يک برد بين المللي حقوقي ورزشي رقم خواهد خورد و فکر کردن به هر نتيجه عکسي، سودي ندارد. نبايد نگراني باشد و ما پرقدرت کار را پيش برديم و با يک تيم ايراني و بومي، کار را جلو برديم. در جلسات اخير که در دادگاه عالي برگزار شد، اي اف سي نمايندگان ثابت مي‌فرستد و ايران هم بايد به اين سمت برود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد