تسنيم/ يک کارشناس فوتبال روسيه درباره مذاکره زنيت و ليون فرانسه براي انتقال سردار آزمون توضيحاتي داد.
به نقل از spbdnevnik روسيه؛ آنتون وانيوشوف با اشاره به آخرين وضعيت مهاجم ايراني تيم فوتبال زنيت گفت: انتقال سردار آزمون به اروپا به يک‌سري کلاسيک تبديل شده است اما فاصله چنداني تا خط پاياني ندارد. پنج روز ديگر پنجره نقل‌وانتقال‌هاي بسياري از ليگ‌هاي اروپايي بسته مي‌شوند و زنيت و آزمون فرصت کمي براي تصميم نهايي دارند. سردار آزمون مدت‌هاست که تمايل خود براي حضور در ليگ قدرتمندتري در اروپا ابراز کرده و ماندن در روسيه گزينه‌اش نبود اما پيشنهادهاي چنداني نداشت.
اين کارشناس فوتبال روسيه افزود: اين طور نيست که تيم‌هاي اروپايي ترديدي براي خريد آزمون داشته باشند اما نمي‌خواهند پول زيادي هزينه کنند. ارزش اين بازيکن 25 ميليون يورو است اما تيم‌هاي اروپايي به دنبال پس‌انداز هستند و آزمون هم در سال پاياني قراردادش با زنيت است. در فصل زمستان امکان مذاکره مستقيم تيم‌ها با اين بازيکن و انتقالش رايگانش در تابستان آينده وجود دارد. در تمام فصل تابستان از تمايل تيم‌هاي رم ايتاليا و بايرلورکوزن براي جذب آزمون صحبت شد. رم پس از جذب دو مهاجم قيد انتقال آزمون را زد اما بايرلوکوزن هنوز مي‌‌تواند روي اين بازيکن حساب کند.
آنتون وانيوشوف ادامه داد: در روزهاي اخير بحث انتقال آزمون به ليون فرانسه مطرح شد که اين تيم حاضر است 11 ميليون يورو پرداخت کند. اين مبلغ اختلاف زيادي با درخواست 20 ميليون يورويي زنيت دارد. از سويي سردار آزمون از امضاي قرارداد جديدي با زنيت خوددداري کرد و اين تيم هم مايل نيست بدون دريافت هيچ پولي او را از دست دهد. زنيت و آزمون وارد يک داستان دشوار شده‌اند. وقتي بازيکني مي‌خواهد برود بايد آزاد شود. با توجه به فرم خوب آزمون در هفته‌هاي ابتدايي فصل جاري ليگ برتر روسيه امکان جدايي‌اش آسان نيست. پيدا کردن جايگزين چنين بازيکني هم سخت است. آزمون سازگاري زيادي با ليگ برتر روسيه دارد و امتيازهاي زيادي براي تيمش مي‌گيرد. شرايط سردار آزمون قابل ناديده گرفتن نيست. از سويي زنيت به او نياز دارد و از سوي ديگر نمي‌خواهد درآمدش در قبال فروش آزمون را از دست دهد. به نظر مي‌رسد نبود مدير ورزشي در زنيت نتيجه‌اش اکنون نمايان شده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد