ورزش 3/ فدريکو والورده ستاره اروگوئه اي رئال مادريد باور نمي کرد که از اين باشگاه پيشنهاد گرفته باشد.
دو روز پيش با اعلام رسمي باشگاه رئال مادريد، فده والورده قراردادش را تا 2027 تمديد کرد که طولاني ترين مدت در ميان ديگر بازيکنان رئال است. دستمزد او نيز افزايش پيدا کرده است. براي والورده بند فسخ 1 ميليارد يورويي در نظر گرفته اند.
والورده تا سال 2025 با رئال مادريد قرارداد داشت. اين بازيکن در فصلي که گذشت عملکرد درخشاني داشته است و حتي مورد توجه بايرن مونيخ هم قرار گرفته بود.
والورده از جمله بهترين بازيکنان رئال مادريد طي يکي دو فصل گذشته بوده است. ستاره اروگوئه اي دو فصل پيش ابتدا توسط سانتياگو سولاري به عنوان بازيکن اصلي به کار گرفته شد و و از همان ابتدا نشان داد که مي تواند به مهره اي کليدي و تاثيرگذار در ترکيب پرافتخارترين تيم اروپا تبديل شود.
والورده درباره پيوستنش به رئال گفت:« نمي‌توانم آن لحظه را توصيف کنم چون خيلي غيرمنتظره بود. من در اردوي تيم ملي بودم که به يک‌باره چنين چيزي را متوجه شدم. وقتي به پدر و مادرم اين خبر را دادم همگي از شدت خوشحالي گريه کرديم و اشک ريختيم.
 لحظات بسيار زيبايي بود و يک روياي بزرگ براي من بود. نمي‌توانستم باور کنم که بهترين باشگاه جهان من را خواسته است. من در قبول پيشنهاد رئال تعلل نکردم  و بلافاصله با آن موافقت کردم. از روز اول حضورم در رئال تا کنون در اين تيم لذت برده‌ام. اميدوارم که اين روزها تمامي نداشته باشد.»
اين هافبک اروگوئه‌اي درباره انگيزه بالايش براي حضور در رئال گفت:« مي‌خواهم يک جنگجوي خوب براي رئال باشم و براي رسيدن به اهدافم نهايت تلاشم را به کار گيرم. روياي من با حضور در رئال برآورده شده است و دوست ندارم که اين رويا را به آساني خراب کنم. در رئال يک بازيکن احساس مي‌کند که خوشبخت‌ترين فرد جهان است. هر آنچه که در ميدان به نمايش مي‌گذارم چيزي است که پدر و مادرم به من نشان داده‌اند.»
او درباره کارلو آنچلوتي سرمربي رئال هم گفت:«  مي‌خواهم از هر توصيه اي که او مي‌کند، بهره بگيرم. او از من مي‌خواهد که هم به حريف فشار بياورم و هم در کارهاي دفاعي و هجومي شرکت کنم و قطعا بازيکني خواهم شد که سرمربي تيم مي‌خواهد.»

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد