فارس/ امير جعفري موفق شد مدال نقره دسته 65 کيلوگرم وزنه برداري پارالمپيک را از آن خود کند تا اولين مدال آور کاروان کشورمان نام گيرد.
رقابت هاي دسته منهاي 65 کيلوگرم وزنه برداري پارالمپيک توکيو ساعت 16:30 امروز (جمعه 5 شهريور ماه) به وقت محلي در سالن توکيو اينترنشنال فوروم شروع شد. در اين دسته، 10 ورزشکار از کشورهاي مختلف جهان حضور داشتند و امير جعفري نيز نماينده کشورمان روي تخته بود.
در پايان رقابت اين دسته، ليو لي از چين با 198 کيلوگرم به مدال طلا رسيد. امير جعفري با 195 کيلو روي سکوي دوم رفت و بتير حصينه از الجزاير با 192 سوم شد.
امير جعفري در حرکت اول يکضرب 195 کيلوگرم را به ثبت رساند. ملي پوش کشورمان در حرکت دوم که 196 کيلوگرم بود، دچار خطا شد. وي در حرکت سوم هم نتوانست 198 کيلوگرم را ثبت کند.
با اين مدال جعفري، نخستين مدال کاروان اعزامي کسب شد. بر مبناي ارزيابي کميته ملي پارالمپيک، جعفري مدعي مدال برنز بود که با عملکردي بهتر، مدال نقره را به دست آورد.
در حاشيه اين مسابقات، محمد ترباش از اردن در حرکت اول که 120 کيلوگرم را درخواست کرده بود، مصدوم شد و نتوانست به رقابت ادامه دهد و کناره گيري کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد