طرفداري/ سرمربي پيشين تراکتور تبريز مجددا هدايت آلومينيوم اراک را بر عهده گرفت.
تنها ساعتي پس از آنکه مديرعامل آلومينيوم اراک در برنامه ورزشي شبکه تلويزيوني محلي از انتخاب قطعي سرمربي اين تيم در روز يکشنبه هفتم شهريور ماه خبر داد، رسول خطيبي که پيش از اين گزينه اصلي هدايت آلومينيوم ناميده مي شد، شبانه به اراک رفت تا اين احتمال قوت بگيرد که ظهر يکشنبه خطيبي به عنوان سرمربي جديد اين تيم معرفي مي‌شود.
بعد از آنکه سعيد عباسي مدير عامل برکنار شده آلومينيوم اراک به دليل بي توجهي به تصميم کارخانه آلومينيوم و تمديد قرارداد عليرضا منصوريان براي هدايت اين تيم، از مديريت باشگاه کنار گذاشته شد و محرابي ديگر عضو هيات مديره جاي او را گرفت، اعضاي هيات مديره و مديرعامل جديد باشگاه تلاش کردند در کمترين مدت زمان ممکن با تمام گزينه هاي سرمربيگري آلومينيوم مذاکره کنند و از ميان آنها يک نفر را به عنوان جانشين منصوريان برگزينند.
مديران ارشد آلومينيوم براي انجام اين کار به تهران آمدند و روزهاي پنجشنبه و جمعه در يکي از هتل هاي پايتخت با سيدمهدي رحمتي، رسول خطيبي، سيروس پورموسوي، رضا عنايتي، حسين فرکي و ساير گزينه هاي سرمربيگري تيم مذاکره کردند. در پايان اين مذاکرات گفته شد خطيبي و رحمتي بيشترين شانس را براي قبول هدايت آلومينيوم دارند و سيروس پورموسوي تنها به اين دليل که فريب يکي از نزديکان هيات مديره را خورده و با دلال به جلسه مذاکره رفته از ليست گزينه‌ها خارج‌ شده است.
ظهر شنبه رسانه طرفداري خبر داد در اراک زمزمه‌هايي مبني بر بازگشت رسول خطيبي به نيمکت آلومينيوم به گوش مي رسد و به نظر مي رسد رسول خطيبي بيشترين شانس را براي نشستن روي نيمکت اين تيم دارد. در آخرين ساعات شنبه شب نيز مديرعامل آلومينيوم در تلويزيون محلي استان بدون آن که نامي از خطيبي بياورد، اعلام کرد سرمربي جديد تيم يکشنبه معرفي مي شود. برابر با آخرين اخبار رسيده از اراک، رسول خطيبي در اولين دقايق بامداد امروز به اراک رسيده و اگر اتفاق غيرمنتظره رخ ندهد، ظهر يکشنبه مراسم معارفه او به عنوان سرمربي جديد آلومينيوم اراک انجام خواهد شد.
گويا طرفين حتي بر سر مسائل مالي نيز به توافق رسيده اند و فقط امضاي قرارداد باقي مانده است. گفته مي شود مديرعامل آلومينيوم نتيجه مذاکره هاي انجام شده در تهران را جمع بندي کرده و روز شنبه به مديرعامل کارخانه ارائه داده و در نهايت با هماهنگي کارخانه آلومينيوم، رسول خطيبي به عنوان گزينه اصلي انتخاب شده است.

***
حميد محرابي مديرعامل در گفت‌وگو با روابط عمومي باشگاه آلومينيوم اراک گفت: شامگاه روز يکشنبه (هفتم شهريور ماه)، جلسه‌اي با حضور اعضاي محترم هيئت مديره و رسول خطيبي در دفتر باشگاه تشکيل شد. در پايان جلسه، خطيبي به مدت دوسال به‌عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال آلومينيوم اراک انتخاب شد و سکان هدايت تيم را به‌ صورت رسمي بر عهده گرفت.
مديرعامل باشگاه آلومينيوم اراک در پايان خاطرنشان کرد: باشگاه آلومينيوم در اولين فرصت، فعاليت خود را به منظور جذب بازيکنان مد نظر رسول خطيبي آغاز خواهد کرد تا امسال نيز تيم با قدرت و آمادگي بالا، ليگ بيست‌ويکم را آغاز کند و نتايج قابل قبولي بگيرد.
خطيبي دو فصل پيش موفق شد آلومينيوم را به ليگ برتر بياورد و با اين تيم، در پايان نيم‌فصل اول ليگ بيستم به مقام ششم جدول دست يافت. وي پس از آن تصميم گرفت هدايت تراکتور را بر عهده بگيرد. باشگاه آلومينيوم هم از خطيبي شکايت کرد و اين مربي به پرداخت يک ميليارد تومان محکوم شد!
 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد