ايرنا/ مربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: بايد جاي ايران را در جام جهاني پر کنيم و به قطر برسيم.
ماريو تات مربي تيم ملي فوتبال در مورد آخرين وضعيت اردوي تيم ملي بزرگسالان در آستانه ديدار با سوريه اظهار داشت: در چند روز گذشته با ۲۰ بازيکن منتخب ليگ ايران کارمان را شروع کرديم و فرصت خوبي بود تا کيفيت آنها را ببينيم. فصل گذشته عملکرد بازيکنان را زير نظر داشتيم و ترکيبي از بهترينها را انتخاب کرديم تا آنها در تيم ملي خودشان را نشان دهند.
وي افزود: الان مشکل بازيکنان مصدوم وجود دارد و اين توفيقي اجباري براي برخي بازيکنان بود که خودشان را نشان دهند. اين باعث خوشحالي ما بود که برخي لژيونرها تمرينات و بازي‌ها در باشگاهايشان را آغاز کردند و اين نفرات کيفيت تيم ملي را بالاتر خواهند برد.
مربي تيم ملي فوتبال ايران اضافه کرد: فاصله زيادي تا دو بازي پيش رو نداريم. ديدم که در رسانه ها اين موضوع مطرح شد که ايران در گروه ساده تر قرار گرفته اما من با اين موضوع موافق نيستم. هر ۱۲ تيم اين مرحله از تيم‌هاي برتر آسيا هستند. ما الان در جمع برترين تيم‌هاي آسيا هستيم.
تات خاطرنشان کرد: ايران از بهترين هاي آسيا است و مي‌دانيم بايد جاي خالي ايران در جام جهاني را پر کنيم. به محض اينکه از رقبا اطلاع پيدا کرديم به آناليز حريفان پرداختيم. از عراق شناخت بهتري داريم چرا که در بحرين با آنها بازي کرديم. مربي اين تيم عوض شده و با تفکرات متفاوت رو به رو هستيم. از طرفي سوريه هم جوانان خوبي دارد و تلاش مي‌کنيم تا اين نفرات خوب را از کار بياندازيم. تمام بازيکنان ما از اهميت بازي با سوريه اطلاع دارند و مي‌دانند که بايد گام اول را محکم برداريم.
وي تاکيد کرد: شايد ما خودمان را تيم برتر بدانيم و به همين خاطر انتظار داريم برويم و بازي را ببريم.
تيم ملي فوتبال ايران در اولين جدال خود در مسابقات نهايي انتخابي جام جهاني قطر روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادي به مصاف سوريه خواهد رفت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد