آخرين خبر/ ديدار تيم‌هاي استقلال ايران و الهلال عربستان در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا که با برتري حريف سعودي و حذف آبي‌هاي ايران به پايان رسيد، فرهاد مجيدي و شاگردانش را دوباره در سيبل انتقادات قرار داد
ديدار تيم‌هاي استقلال ايران و الهلال عربستان در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا که با برتري حريف سعودي و حذف آبي‌هاي ايران به پايان رسيد، فرهاد مجيدي و شاگردانش را دوباره در سيبل انتقادات قرار داد و البته بخش عمده‌اي از اين انتقادها هم متوجه مديريت باشگاه و شخص احمد مددي، مديرعامل بود که انتظارات کادر فني و هواداران را در نقل‌وانتقالات برآورده نکرد و نتوانست ستاره‌هاي تيم را حفظ و بازيکنان مورد نظر سرمربي را جذب کند.
مجيدي پس از حذف تيمش از آسيا که ناکامي او و استقلال را در فصلي که گذشت کامل کرد و به قول محمود فکري، سرمربي پيشين آبي‌ها استقلال هر سه جام را از دست داد، 6 روز به شاگردانش استراحت داد و خودش هم در دبي ماند تا با آغاز دوباره تمرينات به تهران برگردد. هرچند شکل بازي استقلال مقابل الهلال قابل قبول بود و با توجه به انتخاب دروازه‌بان الهلال به عنوان بهترين بازيکن زمين مشخص است که تيم برتر و هجومي‌تر استقلال بوده؛ با اين حال آبي‌ها ضعف‌هاي محسوسي در چند پست داشتند که نيازمند تقويت و ترميم است.
واقعيت اين است که استقلال پس از آنکه مهدي قايدي و شيخ دياباته، دو مهاجم اصلي‌اش را از دست داد جايگزين مناسبي براي آن‌ها پيدا و جذب نکرد و در حالي که خط حمله در دو فصل اخير نقطه قوت آبي‌ها بود حالا با خلا عجيبي مواجه شده است. خط مياني هم در چند سال اخير پاشنه‌آشيل استقلال بوده و هست و نبود يک بازيکن طراح و بازيساز ضربه‌هاي مهلکي به اين تيم زده است. جالب اين‌که با وجود آشکار بودن اين دو موضوع و لزوم تقويت خط حمله و جذب يک مهاجم و هافبک بازيساز، کادر فني و مسئولان باشگاه درگير اختلاف داخلي و تکذيب و يارکشي بودند و استقلال با دست خالي به مصاف تيم پرستاره و متمول الهلال رفت.
حالا پس از حذف استقلال و ناکامي سريالي اين تيم در صعود به مرحله يک‌چهارم نهايي در ساليان اخير، خبر مي‌رسد فرهاد مجيدي به دنبال جذب نفرات جديد است. آبي‌پوشان در حالي در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف الهلال عربستان رفتند که نفرات جديدي مثل جعفر سلماني، عارف آقاسي، زبير نيک‌نفس، اميرحسين حسين‌زاده و... در ترکيب حضور داشتند. با توجه به اين‌که ليگ بيست‌ويکم از 27 مهرماه آغاز مي‌شود، فرهاد مجيدي به فکر برطرف کردن نقاط ضعف تيمش و گرفتن چند بازيکن جديد است. بسياري از بازيکنان داخلي قراردادهاي خود را با تيم‌هاي‌شان بسته‌اند و شرايط براي جذب نفرات داخلي کمي سخت است. مجيدي و کادر فني استقلال به دنبال بررسي شرايط جذب چند بازيکن خارجي هستند تا بلکه بتوانند در پست هافبک مياني و مهاجم بازيکن به خدمت بگيرند البته در اين راه مانع بزرگي به نام قانون منع جذب بازيکن خارجي براي سرخابي وجود دارد؛ قانوني که چندي پيش لغو شد اما مسئولان فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ تاکيد کردند تا زماني که پرسپوليس و استقلال پرونده باز در فيفا داشته باشند و با طلبکاران تسويه‌حساب نکنند حق جذب بازيکن خارجي ندارند.
علاوه بر تلاش براي جذب بازيکن خارجي، مجيدي پيگير وضعيت نامشخص فرشيد اسماعيلي، هافبک مياني تيمش هم شده اما مشکلات بين اسماعيلي و مديريت باشگاه به قوت خود باقي است و حتي او مطلب تندي عليه مديريت باشگاه استوري کرد تا نشان دهد حاضر به عقب‌نشيني نيست حتي اگر به قيمت ترک استقلال يا ادامه بلاتکليفي‌اش باشد. تقابل اسماعيلي و مديريت باشگاه در حالي تشديد شده که مجيدي تاکيد دارد او در ليست تمديدي‌ها بوده و مديريت باشگاه مانع از انجام اين کار شده و مي‌شود!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد