ورزش 3/ گل مردود مهدي طارمي به اتلتيکو در ال چيرينگيتو مورد آناليز دقيق قرار گرفت و يکي از کارشناسان، ضمن تاکيد روي درست بودن گل، به يوفا حملات تندي را وارد کرد.
 پورتو ديشب چيزي تا پيروزي بر اتلتيکومادريد، آن هم در وندامتروپوليتانو فاصله نداشت. ايم اولين بازي دور گروهي ليگقهرمانان دو تيم  بود و پورتو با مهدي طارمي نمايشي قابل قبول داشت و حتي لايق پيروزي هم بود اما داور و وي اي آر مانع شدند.
گل فرصت طلبانه مهدي طارمي ستاره ايراني پورتو به اتلتيکومادريد با تصميم داور رومانيايي و تيم VAR مردود شد تا جنجال بزرگي در اين باره شکل بگيرد.
در دقيقه 76 بازي اتلتيکو مادريد - پورتو ، مهدي طارمي با يورشي سريع به سمت يه توپ سرگردان آن را از اوبلاک دروازه‌بان آتلتيکوي ميزبان گذراند اما درشرايطي که او تازه جشن اين گل اروپايي را آغاز کرده بود داور رومانيايي بازي اويديو هاتگان اين گل را مردود اعلام کرد.
در اين صحنه طارمي با استفاده از تعلل و تعارف بين اوبلاک گلر آتلتيکو و مدافع وسط اين تيم در شرايطي مشابه بازي يوونتوس پارسال در موقعبت گلزني قرار گرفت و در حالتي نامتعادل توپ را از خط دروازه حريف عبور داد اما داور با کمک تيم ويدئو اين برخورد را خطا تشخيص داد تا اين گل زيباي سه امتيازي در هيچ جاي تاريخ ثبت نشود.
روي اين صحنه ترديدهاي زيادي وجود دارد. در پرتغال معتقدند پورتو قرباني داوري شد و از ديشب هواداران پورتو اعتراضات زيادي در شبکه هاي اجتماعي داشته اند. بين داوران نيز در اين زمينه دودستگي وجود دارد و برخي معتقدند گل به درستي مردود شده است.
اين مساله در اسپانيا نزز محل ايراد بوده است.
ال چرينگيتو ديروز دو ساعت زودتر از هميشه شروع شد. مطابق معمول شب هاي ليگ قهرمانان،  اين برنامه معروف در کانال يوتيوب خود پخش زنده دو بازي رئال-اينتر و پورتو-اتلتيکو را براي بينندگان خود داشت. البته تصويري از دو بازي پخش نمي شد و ضمن گزارش بازي، کارشناسان به تحليل فني هنگام برگزاري دو بازي مشغول بودند.
دقيقه 76 بود که صداي فرياد خوشحالي کارشناسان رئالي برنامه به گوش رسيد چرا که مهدي طارمي توانسته بود در وندا متروپوليتانو دروازه اتلتيکو را باز کند. چهره کارشناسان اتلتيکويي گوياي همه چيز بود و کاملا غمگين و شوکه به نظر مي رسيدند اما کمي بعد مشخص شد که وي اي آر در مورد گل تصميم نهايي را خواهد گرفت و در ادامه، خوشحالي اتلتيکويي ها از رد گل مشهود بود.
تصميمي که با اعتراض کارشناسان رئالي و بارسايي حاضر در برنامه مواجه گشت.
کيم دومنک کارشناس هوادار بارسلونا تندترين انتقادات را داشت و مدعي شد که نفوذ خيل مارين نايب رئيس اتلتنيکو که اخيرا به عنوان معاون ناصر الخليفي رئيس اتحاديه باشگاه يوفا انتخاب شده، اينجا خودش را نشان داده اساو دومنک معتقد بود که يوفا پس از جنجال هاي سوپرليگ، به پي اس جي و اتلتيکو نگاه ويژه اي دارد و لطف داوري بيشتر شامل حال اين دو باشگاه خواهد شد در حالي که رئال مادريد و بارسلونا ديگر نبايد هيچ اميدي به داوري داشته باشند.
پس از اتمام بازي، کارشناسان داوري برنامه به آناليز گل مردود طارمي پرداختند.
رافا گِرِرو کمک داور بين المللي سابق اسپانيا همراه با خوانفه سانز به کارشناسي اين صحنه پرداختند و هر دو متفق القول، تصميم وي اي آر را درست دانستند.
گِرِرو گفت:« نظر شخصي من اين است که گل طارمي درست بوده ولي قوانين جديد چيز ديگري مي گويند. طارمي در هنگام سقوط، حالت عادي نداشت و زمين خوردن او کاملا طبيعي بود. بدون هيچ عمدي توپ به دست او برخورد کرد و وارد دروازه شد. من اين گل را صحيح مي دانم ولي قانون مي گويد که ورود توپ به دروازه با کمک دست چه عمد باشد و چه اتفاقي، خطاست و گل بايد مردود شود. بارها اين صحنه را ديدم و معتقدم طارمي کنترلي روي خودش نداشت و برخورد توپ به دست او اتفاقي بود اما تصميم وي اي آر نيز درست بود.»
خوانفه سانز نيز گفت:« قانون جديد مي گويد که توپ تحت هر شرايطي اگر به کمک دست وارد دروازه شود، گل بايد مردود اعلام شود. طارمي هيچ عمدي نداشت ولي بدشانس بود که توپ به دستش برخورد کرد.»
در اين لحظه کيم دومنک به کنار مانيتور رفت و گفت:« اينجا هيچ چيز واضح نيست. من حتي يک تصوير واضح از برخورد توپ به دست طارمي نديدم و برايم عجيب است که وي اي آر بدون هيچ تصوير مشخصي راي به برخورد توپ به دست مهاجم پورتو داده باشد. اين گل نبايد مردود اعلام مي شد.»
ادو آگيره دوست صميمي رونالدو و از کارشناسان رئالي برنامه نيز با تاييد حرف هاي دومنک گفت که حتي اگر توپ به دست طارمي خورده باشد نيز نبايد گل را مردود اعلام مي کردند. مشخص است که يوفا از اين پس به اتلتيکو لطف بيشتري خواهد داشت و اين از هفته اول ليگ قهرمانان شروع شده و تازه آغاز ماجراست.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد