فارس/ سرمربي پيشين استقلال گفت:شنيده ام هم سرمربي و هم خيلي از بازيکنان در اردوي دبي نظم نداشتند و شب‌ها آزاد بودند که بروند و بيايند.
محمود فکري در خصوص شکست استقلال مقابل الهلال عربستان در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: استقلال براي اين بازي از قبل ترسيده و از پيش باخته بود. همان پيج‌هايي که توسط آقايان ما را زدند با دست خودشان، خودشان را زدند. الهلال را بزرگ کردند تا فضا را براي فرار رو به جلو آماده کنند که اگر باختند،‌ بگويند اين تيم بازيکنان ميليون دلاري داشته و بايد به آن مي‌باختيم!
بازيکنان استقلال در زمين متوجه شدند الهلال غول نيست
وي تصريح کرد: با اين حال بازيکنان در بازي تازه متوجه شدند الهلال آن غولي که ساخته شده بود نيست. با همان ترسي هم که بازي مي‌کردند چه در نيمه اول و چه بعد از اينکه دو گل خوردند موقعيت ساختند ولي به هر حال دير شده بود. آمادگي ذهني، شجاعت و نترس بودن بايد از قبل به وجود مي‌آمد.
هافبک اسبق استقلال با اشاره به کيفيت الهلال عربستان گفت: الهلال در حد و اندازه‌اي نبود که استقلال از آن بترسد. استقلال هم يکي از بهترين تيم‌هاي آسيا است. دو قهرماني و دو نايب قهرماني دارد. تيمي نيست که بخواهد دست و پا بسته باشد. مطمئنا الهلال هم از نام استقلال مي‌ترسيد اما فضايي که خودي‌ها براي استقلال درست کرده بودند، براي الهلال در عربستان درست نشده بود.
وي افزود: در بازي‌اي که مي‌توانستيم حتي برنده بيرون بياييم، اين اتفاق افتاد. بازيکنان تيم هم بعد از بازي گفتند آن طور که الهلال را بزرگ کرده بودند، نبود. متأسفانه آدم‌هاي خودشان جوي به راه انداختند و مي‌خواستند مردم را براي باختن آماده کنند که تاوان سنگيني داشت.
شنيدم سرمربي شب‌ها در اردو نبود
فکري اضافه کرد: غير از اين مسائل اميدوارم چيزهايي که شنيدم صحت نداشته باشد. در حالي که فکر نمي‌کنم شنيده‌هاي من دروغ يا غلط باشد. شنيدم که هم سرمربي و هم خيلي از بازيکنان در اردو نظمي نداشتند. شب‌ها آزاد بودند که بروند و بيايند. تيمي که براي چنين بازي مهمي مي‌خواهد آماده شود و چند روز زودتر به اردو رفته بايد از همه لحاظ در قرنطينه باشد و از نظر ذهني، روحي و جسمي آماده شود. من حتي از درون تيم شنيدم که سرمربي شب‌ها در اردو نبود. بازيکنان هم آن طور که بايد کنترل نشدند شايد گفتند ما که مي‌بازيم، حداقل زياد غصه نخوريم!
ارتش‌شان در هرجايي بتواند بي شرمانه فحاشي مي‌کند حتي در فرودگاه
وي با اشاره به برخورد زشت و زننده برخي با پرويز مظلومي در فرودگاه عنوان کرد: رفتارهاي بيشرمانه، گستاخانه و دور از اخلاق و انسانيت را در فرودگاه ديديم. خيلي وقيحانه رفتارهايي را انجام مي‌دهند که در طول تاريخ استقلال نديده‌ايم. در چشم پيشکسوت به او بي‌احترامي مي‌کنند. در حالي که جوابگوي اين باخت‌ها بايد کادر فني باشد نه عضو هيات مديره.چون مظلومي گفت ما به حرف کسي گوش نمي‌کنيم و خودمان براي باشگاه تصميم مي‌گيريم، شايد به مذاق خيلي‌ها خوش نيامد.  ارتش فحاش‌شان در فضاي مجازي، مقابل باشگاه، در فرودگاه، در تمرين و هر جايي که بتوانند دسترسي پيدا کنند، مي‌آيند و اينقدر بيشرمانه توهين مي‌کنند.
آقايانِ پيشکسوت! تا کِي مي خواهيد سکوت کنيد؟
کاپيتان اسبق استقلال در انتقاد از رفتار منفعلانه پيشکسوتان اين تيم اظهار داشت: من واقعا از سکوت پيشکسوتان استقلال متاسف و ناراحتم. چطور سکوت مي‌کنند؟ پرويز مظلومي يک روز بازيکن اين تيم بوده، يک روز مربي و سرمربي، يک روز سرپرست و الان هم به عنوان عضو هيات مديره کار مي‌کند. هر کدام از پيشکسوتان ممکن است روزي برگردند و در استقلال جايگاهي پيدا کنند. آيا دوست دارند وقتي به آنها بي‌احترامي مي‌شود همه استقلالي‌ها سکوت کنند؟ تا کي مي‌خواهيد سکوت کنيد و حرفي نزنيد؟
استقلال گرفتار يک زالو شده اما پيشکسوتان سکوت مي‌کنند
فکري افزود: آيا اين گستاخي‌ها زمان امير قلعه‌نويي يا خود مظلومي يا منصوريان، مرفاوي، مربي‌هاي خارجي و حتي خود من ديده مي‌شد؟ الان بيشرمانه مي‌تازند و به هر شکلي فحاشي مي‌کنند. کسي هم جلودارشان نيست. استقلال گرفتار زالويي شده که همه استقلالي‌ها بايد دست به دست هم بدهند و آن را از کار برکنار کنند.
* به خاطر قهر آقايان يک قهرماني را از دست داديم
سرمربي پيشين استقلال تصريح کرد: يک تيم چقدر بايد نتيجه نگيرد؟ سال قبل به خاطر قهر کردن آقايان يک قهرماني را از دست داديم. امسال هم از قهرماني دور مانديم. چقدر بايد به اين آدم‌ها فرصت داده شود؟ اينکه همه طرفداران و پيشکسوتان سکوت مي‌کنند و منتظرند اوضاع و احوال تيمشان درست شود و قهرماني بياورد، شدني نيست.
* در زمان حضورم در استقلال همه کارشناس شده بودند
وي خاطرنشان کرد: اگر در اردوي تيم رقيب آرامش و شجاعت وجود دارد، به خاطر اين است که خيلي چيزها را تحمل کردند و الان به آرامش رسيده‌اند که يکدلي و اتحاد منطقي وجود دارد. زمان خود من همه انتقاد مي‌کردند، همه کارشناس و دلسوز استقلال شده بودند، الان چرا سکوت مي‌کنند؟ فقط از ترس اينکه فحش نخورند؟ الان هم زماني است که استقلال گرفتار يک معضل بزرگ شده و همه بايد کمک کنند تا اين تيم نجات پيدا کند. استقلال را غصب و تسخير کرده‌اند، بايد نجاتش بدهيم.
استقلال غصب شده و تيم را با فحاشي در اختيار گرفته اند
فکري به فارس تاکيد کرد:ملکيان يکي دو مصاحبه‌ کرده و دوباره همين زامبي‌ها شروع به فحاشي کردند! مگر هيات مديره قدرت تصميم‌گيري ندارد؟ هر پيشکسوتي صحبت کرده عليه او فحاشي کردند، اين يعني استقلال غصب شده و اين تيم را با فحاشي‌ها در اختيار خودشان گرفته‌اند. همه را با اين روش مي‌ترسانند و به اين ترتيب استقلال درست شدني نيست.
مردم و طرفداران واقعي هم وقتي ما را مي‌بينند، مطالبه‌گر مي‌شوند که چرا استقلال چنين شرايطي دارد. اگر مي‌خواهيم استقلال اين طور نباشد، همه بايد کمک کنيم، سکوت استقلالي‌ها معنا ندارد. نمي‌دانم چرا همه سکوت کرده‌اند که آقايان هر کاري مي‌خواهند انجام بدهند. همه از پشت پرده کارهايي که با من کردند اطلاع دارند. الان هم اگر بخواهند با مربي جديدي صحبت کنند، مي‌گويد ممکن است همان بلايي که سر فکري آوردند سر ما هم بياورند. حتما کارهايي شده که مي‌گويند، اما متأسفانه لب‌ها را دوخته‌اند و کاري نمي‌کنند.
برخي پيشکسوتان از فحش خوردن مي ترسند
فکري تصريح کرد: عده‌اي از پيشکسوتان به خاطر ترس از فحش خوردن چيزي نمي‌گويند، عده‌اي به خاطر از دست ندادن فالوئر و عده‌اي هم به خاطر اينکه دوست دارند چند بچه به آنها ماشاءالله ماشاءالله بگويند. با اين شرايط چطور منتظريم استقلال قهرمان ليگ يا جام حذفي يا آسيا شود؟‌ وقتي تيم هيولاي درون داشته باشد، نمي‌تواند قهرماني به دست بياورد. هر بار هم يک بهانه و يک مقصر مي‌آورند، نمي‌دانم استقلالي‌ها تا به کي مي‌خواهند گول اين حرف‌هاي بچگانه را بخورند؟
مگر نفت مسجد سليمان استقلال و پرسپوليس است؟
سرمربي پيشين نفت مسجدسليمان در مورد اينکه پس از تمديد قرارداد قطع همکاري شد و پور موسوي را به عنوان سرمربي جديد اين تيم نفتي اعلام کردند، گفت: در جلسه‌اي حاضر شديم و بندهايي را مطرح کردند، يکي دو نفر از بزرگان فوتبال و همچنين شرکت نفت هم در اين جلسه حضور داشتند. همان دو عضو شرکت نفت خودشان گفتند اگر مي‌خواهيد اين بندها را اضافه کنيد، بندهايي را هم بگذاريد که دو طرفه باشد. مگر استقلال يا پرسپوليس يا سپاهان است که سه باخت پياپي ندهد؟
به مسئولان نفت گفتم شما من را نمي خواهيد
وي اضافه کرد: مگر مسائل مالي‌تان هميشه منظم است يا پشتيباني داريد که چنين بندهايي مي‌خواهيد قرار بدهيد؟ 22 امتياز در نيم فصل گرفتن، يعني تيم چهارم يا پنجم جدول، من به آنها گفتم شما من را نمي‌خواهيد. بعد از آن هم مشخص شد با پورموسوي هماهنگ کرده بودند. تا ساعت 4 و 5 که ما در جلسه بوديم، بعد ديديم همان شب عکس انداختند و منتشر کردند؛ يعني نشسته بودند و مذاکره کرده بودند. همه کارها را انجام دادند، حتي با محمد طيبي هم هماهنگ کرده بودند. او به تهران آمده بود و قرارداد بستند. مشخص بود که کارها را از قبل چيده بودند.
مدير حقوقي نفت دوست دارد هر سال تيم را خودش ببندد
فکري در خصوص مشکلاتي که بين پورموسوي و نفت مسجدسليمان به وجود آمد، گفت:‌ من را با اين بندها فراري دادند، شنيدم پورموسوي هم ليستي داده بود، با نفرات مورد نظر او صحبت مي‌کردند و با مبالغ پايين آنها را فراري مي‌دادند و نفرات خودشان را ظاهرا جذب مي‌کردند. مديرحقوقي باشگاه که در مذاکرات حضور دارد، دوست دارد هر سال خودش تيم را ببندد. در جلسه‌اي که حضور داشتيم مي‌گفت به جان مادرم نمي‌خواهم باشم. اينجا اوضاع خوبي ندارد. بعد هم جلسه را بهم زدند و رفتند، اما شب ديديم در عکس با پورموسوي و طيبي حضور دارد.
يک نفر من را فراري داد اما خودش ماند
وي تصريح کرد: بعد از بازي با آلومينيوم با هم از اراک برگشتيم، مي‌گفت من ديگر آنجا نيستم، خودم چند بار به او زنگ زدم و گفتم شما بچه مسجد سليمان هستيد، بيا و کمک کن. گفت؛ نه، من ديگر نيستم. اين تيم شکل ندارد، پولم را ندادند و... در همان جلسه هم چند بار بلند شد، مي‌گفت جلسه دارم و مي‌خواهم بروم که باعث شد با او تند صحبت کنم. چه اتفاقي افتاد که وقتي من را فراري داد همه چيز خوب شد و خودش در همه جلسات بود.
فعلا مي خواهم استراحت کنم
مربي فوتبال کشورمان در مورد اينکه آيا در فصل جديد به فعاليتش ادامه مي‌دهد، گفت: تيم‌هاي ليگ برتري مربيان‌شان را گرفته‌اند. از زماني که بازي‌ها تمام شد، خيلي از تيم‌هاي ليگ يکي که برنامه صعود، تشکيلات، سازماندهي و ساختار خيلي قوي داشتند، با من صحبت کردند اما گفتم فعلا با توجه به اتفاقاتي که برايم چه در استقلال و چه در نفت مسجدسليمان افتاد کمي استراحت کنم، تا ببينم در آينده خدا چه مي‌خواهد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد