طرفداري/ قرار است محدوديت هاي جديدي در زمينه امضاي قرارداد با بازيکنان، در فوتبال فرانسه اجرايي شود. 
سازمان LFP (برگزار کننده ليگ يک و دوي فرانسه) در پي ضررهاي مالي باشگاه هاي عضو خود در سال گذشته، تصميم گرفته است دست به اصلاحاتي اساسي در ساختار فوتبال اين کشور بزند. 
به نقل از اکيپ، اولين تغيير اساسي بدين صورت خواهد بود که نخستين قرارداد حرفه اي بازيکنان جوان به جاي ۳ سال، ۵ ساله باشد تا بدين ترتيب کار باشگاه هاي خارجي براي جذب کردن آن ها سخت شود. البته اتحاديه بازيکنان هم در تلاش است تا اين قانون نه تنها به ضرر بازيکنان جوان نباشد، بلکه در نهايت به بازي کردن بيشتر بازيکنان پرورش يافته در آکادمي ها منجر شود. 
قانون گذار فوتبال فرانسه همچنين به دنبال تعيين يک سقف دستمزد بر اساس درصد مشخصي از بودجه باشگاه ها است. LFP رسيدگي به اين مبحث را به ژان پير کايلو، رياست باشگاه رنس سپرده است. 
رسيدگي به جوانب مرتبط با بازاريابي اين اصلاحات هم شايد به ناصر الخليفي برسد؛ جايي که فرانسوي ها قصد دارند تصوير تازه اي را از ليگ يک به جهانيان ارائه کنند تا بدين ترتيب، قراردادهاي پر منفعت تري در زمينه حق پخش تلويزيوني به امضا برسد. يکسري تغييرات مديريتي و همچنين وصل کردن ميکروفون به داورها براي افزايش شفافيت در تصميم گيري ها هم در دستور کار قرار گرفته است که البته مورد دوم به رضايت IFAB به عنوان عالي رتبه ترين نهاد قانون گذار فوتبال نياز خواهد داشت. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد