خبر ورزشي/ با حذف کاوازاکي فرونتاله، حالا سرخپوشان پايتخت اميدوارند تا با صعود به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا، رتبه نخست قاره از وبسايت فوتبال ديتابيس بگيرد.
تيم کاوازاکي فرونتاله ژاپن که تنها يک گام تا قهرماني در جي ليگ فاصله دارد، اين هفته در ضربات پنالتي مغلوب اولسان هيونداي، مدافع عنوان قهرماني ACL شد تا فرصت صعود به جمع 8 تيم برتر آسيا را از دست بدهد و البته در آستانه از دست دادن رتبه يک آسيا نيز باشد.
کاوازاکي که مدتهاست از سوي وبسايت فوتبال ديتابيس به عنوان بهترين تيم قاره آسيا شناخته مي‌شود، دو بازي متوالي با توکوشيما و کاشيما آنتلرز خواهد داشت و با کسب يک پيروزي از قهرماني اش در ليگ ژاپن دفاع خواهد کرد. آنها از سال 2017 سه بار جي ليگ را فتح کرده‌اند.
اما در غير اين صورت و باتوجه به حذف از ليگ قهرمانان آسيا، هيچ بعيد نيست که فرونتاله رتبه يک آسيا را به يکي از تيمهاي پايين تر از خود بدهد. پرسپوليس که در سالهاي اخير با نتايج درخشان همواره در بين 5 تيم برتر آسيا قرار داشته، حالا با کسب قهرماني ليگ برتر به جايگاه دوم آسيا رسيده و جدي ترين تهديد عليه کاوازاکي محسوب مي‌شود.
اگر پرسپوليس ماه آينده بازي يک چهارم نهايي را با پيروزي پشت سر بگذارد، احتمالا به رتبه نخست آسيا صعود خواهد کرد که در اين صورت براي نخستين بار تيمهاي ملي و باشگاهي ايران رنک يک آسيا را به خود اختصاص خواهند داد.
اين در حالي است که باتوجه به حضور چونبوک موتورز، اولسان هيونداي و الهلال در مرحله يک چهارم نهايي، حذف پرسپوليس از آسيا، رتبه اول غرب آسيا و دوم قاره را به خطر خواهد انداخت.
نکته مهم اينکه فوتبال ديتا بيس يکي از وبسايتهاي ارائه آمار در رده باشگاهي است که رنکينگ ايران و آسيا را هم منتشر مي‌کند و اي اف سي برخلاف رنکينگ ملي، در رده باشگاهي چنين رده بندي را ارائه نمي‌کند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد