خبر ورزشي/ پرسپوليس نماينده کشورمان در يک بازي سخت و دشوار با گل دقيقه ۸۹ مهدي ترابي موفق شد استقلال تاجيکستان را شکست داده و به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا صعود کند.
ديداري که برخلاف تصور همگان بازي سخت و دشواري شد ولي شاگردان يحيي گل محمدي توانستند باز هم موفق ظاهر شده و از گذرگاه سخت دوشنبه بگذرند. در همين ارتباط با محمود خوردبين سرپرست قديمي و پيشکسوت دوست داشتني پرسپوليس گفت و گو کرديم. اظهارات محمود خوردبين در گفت و گو با خبرورزشي را در زير بخوانيد:
بازي با استقلال تاجيکستان را چطور ديديد؟
 واقعا باور نمي کردم آن همه تماشاگر براي تشويق تيم استقلال تاجيکستان به ورزشگاه بروند. خيلي با شور و حرارت هم تيم خود را تشويق مي کردند و فضاي سختي براي پرسپوليس به وجود آورده بودند اما خوشا به غريت بچه ها که گل کاشتند.
چمن مصنوعي هم مزيد برعلت شده بود؟
تاجيکي‌ها مثل ما ايراني‌ها به زبان فارسي صحبت مي کنند و خيلي هم دوستشان داريم اما واقعا زمين مسابقه مناسب ميزباني در ليگ قهرمانان آسيا نبود. من نمي دانم چرا پرسپوليس نايب قهرمان آسيا نمي تواند در استاديوم آزادي ميزبان باشد.
همين طور ساير نمايندگان ايران؟
بله، به هر حال اين يک مزيت است که از نمايندگان ما دريغ شده است. ميزباني حق مسلم ماست و وقتي تيم ملي ايران به بهترين شکل ممکن در تهران و استاديوم آزادي ميزباني مي کند بايد حق ميزباني به باشگاه هاي ما و تيم قدرتمند پرسپوليس اعطا شود. من نگران يک موضوع هستم.
چه موضوعي؟
اينکه در مرحله يک چهارم يا نيمه نهايي بخواهند ميزباني را به عربستان بدهند. پرسپوليس به هيچ عنوان نبايد زير بار اين تصميم برود و دوستان از همين حالا با کنفدراسيون فوتبال آسيا مکاتبه و رايزني کنند.
يکي از بازيکنان النصر بعد از شکست دادن تراکتور مدعي شده است بازي بعدي اين تيم در عربستان برگزار خواهد شد؟!
حتما يک چيزي مي داند ديگر! به هر جهت باشگاه پرسپوليس بايد نامه رسمي بزند و درخواست ميزباني کند. بهترين دليل براي گرفتن اين حق هم ميزباني خوب تيم ملي ايران از تيم ملي سوريه بود. همين امروز بايد اقدامات لازم انجام شود. ميزباني در استاديوم آزادي حق پرسپوليس است که الان تبديل به يکي از غول هاي آسيا شده است.
شما فکر مي کنيد با مکاتبه و نامه نگاري اجازه ميزباني در استاديوم آزادي را به پرسپوليس بدهند؟
بايد موافقت کنند. اين حق باشگاه پرسپوليس است. اگر جلوي ميزباني پرسپوليس را بگيرند يعني از اين تيم مي ترسند.
درباره بازي چيزي نگفتيد؟
بازي بسيار سختي بود و حتي تصور مي شد ممکن است به وقت اضافه کشيده شود. استقلال تاجيکستان عقب نشسته و سعي مي کرد از ضد حملات استفاده کند. زمين چمن مصنوعي هم بازيکنان ما را کلافه کرده بود اما خوشا به غيرت بچه ها که بالاخره تير خلاص را زدند.
بازي به وقت هاي اضافي کشيده مي شد به ضرر پرسپوليس نبود؟
با توجه به اينکه بازي در چمن مصنوعي برگزار مي شد احتمال مصدوميت هم وجود داشت. ۱۲۰ دقيقه بازي کردن روي چمن مصنوعي سخت است و بايد توجه داشته باشيد استقلال تاجيکستان هم ميزبان بود. اگر کار به ضربات پنالتي مي کشيد ممکن بود جو ورزشگاه عليه بچه هاي ما شده و تأثير منفي بگذارد. البته خدا را شکر کار به آنجا نکشيد.
شما فکر مي کنيد پرسپوليس دو بازي بعدي خود در يک چهارم و نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا را مي برد و باز هم به فينال صعود کند؟
پرسپوليس در زمين چمن از همه تيم هاي غرب آسيا سرتر است. يحيي گل محمدي و شاگردانش ثابت کرده اند تيمي با برنامه و جنگنده هستند که به خوبي از اعتبار فوتبال ايران دفاع مي کنند اما بايد شرايط منصفانه و برابر باشد. بايد پرسپوليس هم بتواند از حق ميزباني خود استفاده کند و من اميدوارم نه تنها به فينال صعود کند بلکه اين بار قهرماني آسيا را هم جشن بگيرد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد