تسنيم/ لاتزيو در اولين ديدار خود در ليگ اروپا شکست خورد و بايرلورکوزن، فصل جديد مسابقات را با پيروزي آغاز کرد.
هفته اول مسابقات فوتبال ليگ اروپا در فصل 22-2021، از ساعت 21:15 امشب (پنجشنبه - به وقت ايران) با برگزاري ديدارهاي گروه‌هاي G ،F،E و H پيگيري شد.
در گروه E، گالاتاسراي با نتيجه يک بر صفر از سد لاتزيو گذشت و صدرنشين گروه شد. توماس استراکوشا در دقيقه 67 به اشتباه دروازه خودي را گشود تا لاتزيو، ليگ اروپا را با شکست آغاز کند. در ديگر بازي گروه E هم لوکوموتيو مسکو مقابل مارسي به تساوي يک-يک رسيد. فاستينو آنژورين در دقيقه 89 براي لوکوموتيو گلزني کرد و چنگيز اوندر در دقيقه 59، گل تساوي را براي مارسي به ثمر رساند.
در گروه F، تقابل ميدتي‌لند و لودوگورتس به تساوي يک-يک انجاميد. گوستاو ايزاکسن در دقيقه 3 براي ميدتي‌لند و کيريل دسپودوف در دقيقه 32 براي لودوگورتس گلزني کردند. ستاره سرخ بلگراد هم با نتيجه 2 بر يک بر براگا غلبه کرد. ميلان روديچ در دقيقه 75 و الکساندر کاتاي در دقيقه 85 (از روي نقطه پنالتي)، دروازه براگا را باز کردند و وندرسون گالنو در دقيقه 76، يکي از گل‌هاي خورده نماينده پرتغال را جبران کرد.
بايرلورکوزن با پيروزي 2 بر يک مقابل فرانس‌واروژ، به صدر جدول گروه G رسيد. اکسکيل پالاسيوس و فلوريان ويرتز در دقايق 37 و 69، گل‌هاي لورکوزن را به ثمر رساندند و رايان اممائي در دقيقه 8 براي تيم مجارستاني گلزني کرد. رئال بتيس هم با نتيجه 4 بر 3 از سد سلتيک گذشت. خوان ميراندا، خوانمي (2 گل) و بورخا ايگلسياس دروازه سلتيک را گشودند و آلبيان آختي، يوسيپ يورانوويچ و آنتوني رالستون گل‌هاي شاگردان پوستکوغلو را به ثمر رساندند.
در گروه H هم ديناموزاگرب در شبي که صادق محرمي از دقيقه 63 وارد زمين شد، در ورزشگاه خانگي خود با نتيجه 2 بر صفر مغلوب وستهام شد. ميشاييل آنتونيو در دقيقه 22 و دکلان رايس در دقيقه 50 براي وستهام گلزني کردند. خنک هم در خانه راپيد وين با نتيجه يک بر صفر به برتري رسيد. پائول اونواچو در دقيقه 2+90 دروازه راپيد را باز کرد و پيروزي ديرهنگامي براي خنک به ارمغان آورد.
ديدارهاي نخست گروه‌هاي A تا D ليگ اروپا از ساعت 23:30 آغاز خواهند شد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد