تسنيم/ ملي‌پوش پيشين واليبال ايران اعتقاد دارد، مسابقات قهرماني آسيا نمي‌تواند ملاک خوبي براي ارزيابي عملکرد کادر فني تيم ملي واليبال کشورمان باشد.
محمد شريعتي در مورد پيروزي 3 بر صفر ايران مقابل کره جنوبي در مسابقات قهرماني آسيا اظهار داشت: تيم ايران کاملاً بر بازي مسلط بود و کره نيز در چند سال اخير نشان داده که در حد واليبال ايران نيست.
ملي‌پوش پيشين واليبال ايران ادامه داد: مهمترين نکته در بازي با کره، دريافت‌هاي خوب بازيکنان ايران بود که توپ را به بهترين شکل ممکن به دست پاسور رساندند. بازيکنان ايران در سرويس هم بسيار خوب عمل کردند و به طوري که پاسور کره موفق نشد توپ‌هاي خوبي به دست اسپکرهاي اين تيم برساند.
پاسور پيشين تيم ملي ايران گفت: تيم‌هايي مثل پاکستان و هنگ‌کنگ اصلاً در حد و قواره واليبال ما نيستند و محک اصلي تيم ملي در بازي با ژاپن خواهد بود. تيم ايران با کادري ايراني وارد مسابقات شده است و من اميدوارم که در پايان نتيجه مطلوبي کسب کند.

شريعتي در مورد ادامه کار کادر فني فعلي تا المپيک 2024 پاريس خاطر نشان کرد: کادر فني فعلي بايد آزمايش شود و مسابقات قهرماني آسيا، ملاک خوبي براي محک زدن آنها نيست. تفاوت تيم‌ها و تورنمنت‌هاي آسيايي با مسابقات جهاني، بسيار زياد است و اگر مسابقات انتخابي قهرماني جهان و آسيايي را ملاک ارزيابي کادر فني قرار دهيم، اشتباه بزرگي را مرتکب شده‌ايم. عيار تيم ملي و کادر فني در ليگ ملت‌هاي 2022 مشخص خواهد شد.
وي تصريح کرد:‌ تيم ملي و کادر فني پس از ليگ ملت‌هاي واليبال، حدود دو سال فرصت دارند تا براي المپيک آماده شوند. ضمن اينکه نبايد فراموش کرد که مسابقات انتخابي المپيک از مسابقات قهرماني آسيا، بسيار سخت‌تر است.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد