ورزش 3/ ليورپول در يک شب رويايي موفق شد ميلان را در آنفيلد شکست دهد.
تيم ليورپول پس از پشت سر گذاشتن يک فصل ناموفق بار ديگر با يورگن کلوپ وارد فصل جديد شد. اين تيم شب گذشته در اولين بازي خود در مرحله گروهي ليگ قهرمانان موفق شد آث ميلان را با نتيجه سه بر دو شکست دهد. اين پيروزي در شرايط بسيار هيجان انگيزي به دست آمد و کلوپ و شاگردانش به خوبي نشان دادند که چگونه مي توان يک ميزبان موفق بود و به صورت کاملا قانوني 12 نفره بازي کرد!
ليورپول بازي را توفاني آغاز و در همان دقايق ابتدايي چند موقعيت خطرناک روي دروازه ميلان خلق کرد. هواداران اين تيم در بازگشت دوباره به آنفيلد براي يک بازي اروپايي، حسابي پر انرژي بودند و تشويق هاي بي امان و متوالي شان کار را براي ميهمان سخت کرده بود.

يورگن کلوپ از همان ابتداي کار، بخشي از تمرکز و ارتباط خود را به هواداران ليورپول اختصاص داده بود؛ تاکتيک او خيلي خوب جواب داد و کاملا مشخص بود که ليورپول يک برتري منحصر به فرد نسبت به ميلان دارد که مي تواند کليد برد در مسابقه باشد. هنر هميشگي کلوپ براي تهييج بازيکنان و هواداران تيمش در بازي با ميلان به خوبي جواب داد و گويا واقعا ليورپول 12 نفره بود؛ کلوب و هواداران + 11 بازيکن داخل زمين...
تيفوسي هاي ليورپول ايمان دارند که کلوپ مثل خودشان يک ديوانه واقعي است.
قابل پيش بيني بود که ليورپول در چنين جوي خيلي زود به گل برسد؛ اين گل در دقيقه 9 به ثمر رسيد و تيم ميزبان چند دقيقه بعد هم مي توانست از روي نقطه پنالتي گل دوم را هم بزند که درخشش دروازه بان ميلان مانع از گلزني صلاح شد. به يک باره در دقايق پاياني ورق برگشت و ميلاني که در جو سنگين آنفيلد غرق شده بود در عرض دو دقيقه (42 و 44) دروازه ليورپول را باز کرد تا برنده راهي رختکن برود. شاگردان کلوپ در نيمه دوم با همان شرايط نيمه اول وارد زمين شدند و هيچ شباهتي به تيم بازنده نداشتند (اطلاع از فعل و انفعالات رختکن ليورپول در بين دو نيمه قطعا جذاب است – وقتي صلاح که يک پنالتي را در نيمه اول از دست داد در همان ابتداي نيمه دوم گل تساوي را زد مشخص بود که کلوپ در رختکن چه روحيه اي انگيزشي براي شاگردانش ايجاد کرده است.)؛ هواداران روي سکو هم مثل کلوپ که در کنار زمين با حرکات بازيکنان ليورپول بالا و پايين مي رفت، يک لحظه آرام و قرار نداشتند؛ آنها خود را جزئي از تيم مي دانستند که وظيفه شان مشخص بود و هيچ تفاوتي از نظر اهميت با وظيفه ساير اعضاي تيم نداشت.
کافي است به شادي هاي پس از گل ليورپولي ها دقت کنيد؛ سمت راست مربوط به گل اول است که بازيکنان به سمت هواداران معلول رفتند تا آنها را سورپرايز کنند. در سمت چپ هم مي بينيد که کاپيتان ليورپولي ها خرسند از انجام موفقيت آميز ماموريتش، به سمت هواداران رفته و مثل يک هم تيمي داخل زمين شادي گلش را با آنها تقسيم مي کند. در چنين جوي قطعا هوادار خود را جزئي از تيم مي داند و تا پاي جاي براي موفقيت تيمش تلاش مي کند و اينجاست که تيم به معناي واقعي کلمه 12 نفره مي شود!
شاگردان کلوپ دو بار ديگر در نيمه دوم دروازه ميلان را باز کردند تا کامبک آنها را با کامبک پاسخ داده و به رويايي ترين شکل ممکن ليگ قهرمانان اروپا 22-2021 را شروع کنند. قطعا حرکات و رفتارهاي کلوپ در کنار زمين مي تواند يک درس بزرگ براي مربيان جواني باشد که مي خواهند از حداکثر توان موجود براي موفقيت تيم هاي خود بهره ببرند. کلوپ با شيوه هميشگي خود از آنفيلد يک خانه واقعي براي ليورپولي ها ساخته است؛ جايي که در آن مي توان هر کاري کرد و هر تيمي را شکست داد. اين هنر يک مربي است که از تمامي امکانات براي موفقيت تيمش استفاده مي کند و تنها متکي به مسائل فني رايج نيست و همين جاست که تفاوت ها آشکار مي شود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد