فارس/ تيم ملي واليبال کشورمان با غلبه بر چين‌تايپه علاوه بر صدرنشيني در گروه F، به عنوان تنها تيم بدون شکست رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا به مرحله نيمه‌نهايي صعود کرد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

بيست‌ويکمين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان آسيا امروز (جمعه) با هشت ديدار دومين روز مرحله دوم به ميزباني ژاپن و در شهر چيبا پيگيري مي‌شود.
تيم ملي واليبال ايران که روز گذشته در نخستين بازي اين مرحله موفق به شکست 3 بر صفر کره‌جنوبي شده بود، امروز و در سومين مسابقه سالن شماره يک از ساعت 10 و 30 دقيقه به وقت تهران به مصاف چين‌تاپيه رفت.
پيش از اين، صعود دو تيم ايران و چين‌تايپه به مرحله نيمه‌نهايي و جمع چهار تيم برتر قطعي شده بود و اين مسابقه جدال مدعيان براي صدرنشيني در گروه F بود که ملي‌پوشان ايران با شکست حريف در صدر گروه قرار گرفتند.
تيم ملي واليبال ايران در اين مسابقه با اقتدار و در سه ست متوالي با امتيازهاي 25 بر 10، 25 بر 23 و 25 بر 11 چين‌تاپيه را شکست داد تا حريف تيم دوم گروه E در مرحله نيمه‌نهايي شود.
ملي‌پوشان واليبال ايران در ديدارهاي قبلي خود در اين رقابت‌ها موفق به شکست 3 بر صفر تيم‌هاي هنگ‌کنگ، تايلند، پاکستان و چين‌تايپه شده بودند تا با پنج برد متوالي و بدون واگذاري نتيجه حتي يک ست، به مرحله نيمه‌نهايي صعود کنند و تنها تيم بدون شکست رقابت‌ها باشند.
بهروز عطايي، سرمربي تيم ملي واليبال ايران در ابتداي اين مسابقه از ترکيب ميلاد عبادي‌پور، صابر کاظمي، اميرحسين توخته، ميثم صالحي، جواد کريمي و علي‌اصغر مجرد در مناطق يک تا 6 زمين استفاده کرد و محمدرضا حضرت‌پور نيز به عنوان ليبرو به ميدان رفت.
در ديگر مسابقه گروه ايران (گروه F) تيم‌هاي پاکستان و کره‌جنوبي به مصاف يکديگر رفتند و شاگردان رحمان محمدي‌راد 3 بر صفر به پيروزي رسيدند تا پاکستان در رتبه سوم اين گروه قرار گيرد.
در ديگر مسابقه اين مرحله و از گروه E، امروز تيم‌هاي قطر و چين به مصاف هم رفتند و چيني‌ها 3 بر 2 قطر را شکست دادند تا صعودشان به جمع چهار تيم برتر قطعي شود.
به اين ترتيب تا کنون حضور تيم‌هاي ايران، چين‌تايپه و چين در مرحله نيمه‌نهايي قطعي شده است و آخرين سهميه پس از ديدار دو تيم استراليا و ژاپن مشخص خواهد شد، ضمن اينکه قطر هم احتمال صعود دارد  و نتيجه بازي استراليا و ژاپن تعيين کننده خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد