فارس/ اقاله قرارداد پرسپوليس و شرکت کارگزار باشگاه به امضاي طرفين رسيد.
در پي عدم توافق مالي باشگاه پرسپوليس با کارگزار خود در ماه‌هاي اخير براي ادامه همکاري در فصل جديد، تصميم دو شرکت به اقاله اين قرارداد قطعي شد. اقاله  قراردادي که چند ماه به طول انجاميد.
مجيد صدري، سرپرست باشگاه پرسپوليس در گفت و گو با خبرنگار فارس بحث اقاله قرارداد با کارگزار و ادامه تلاش ها براي برگزاري مزايده کارگزار جديد اين باشگاه را تاييد کرد.
ظاهراً پس از مذاکرات صورت گرفته طي روزهاي قبل، شرکت کارگزار، برخي اعضاي هيات مديره پرسپوليس و واحد‌هاي حقوقي طرفين قرارداد، نامه اقاله را امضا کرده‌اند و اگر اتفاق خاصي رخ ندهد، قرار است تا فردا، امضاي نهايي هم ثبت شود و اقاله، آخرين گام خود را طي کند.
در مذاکرات اخير، طرفين درباره برخي مطالبات مورد ادعاي مديران پرسپوليس به توافق‌هاي قانوني رسيدند و اختلافات مالي به صورت کامل از بين رفت تا هر دو طرف که مشتاق به قطع همکاري بودند، به خواسته خود برسند. 
با اين حال هنوز يک سوال مهم باقي مانده؛ کدام طرف قرارداد بايد جريمه باشگاه پرسپوليس را پرداخت کند؟ 
واقعيت اين است که مدتي قبل پرسپوليس به دليل منتشر شدن يک پست اينستاگرامي در صفحه رسمي خود که سبب شکايت باشگاه گوا و فدراسيون فوتبال هند شده بود، با جريمه مالي ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلاري و محروميت از يک بازي بدون تماشاگر در ليگ قهرمانان آسيا محکوم شد. 
در آن زمان، پلتفرم‌هاي رسانه‌اي باشگاه از جمله اينستاگرام در اختيار عوامل کارگزار بود. همان زمان اين موضوع ثابت شد که مديران باشگاه از انتشار پست ياد شده بي‌خبر بودند. در جريان مذاکرات براي اقاله، مسئولان باشگاه روي پرداخت اين جريمه و خسارت ناشي از غيبت هواداران در يک بازي خانگي ليگ قهرمانان توسط شرکت کارگزار تاکيد ويژه داشتند که اين شرايط، مشکلاتي را در راه اقاله فوري به وجود آورد. 
نکته مهمي که بايد به آن پرداخت، اين است که آيا مديران باشگاه در مذاکرات خود با کارگزار درباره اقاله قرارداد، تضمين لازم براي پرداخت اين جريمه را دريافت کرده‌اند يا نه؟ 
طبق برآوردهاي انجام شده، پرسپوليس با محروميت از حضور تماشاگرانش در يک بازي ليگ قهرمانان، حدود يک ميليارد تومان خسارت مي‌بيند که بايد ديد اين موضوع ديده شده يا خير. 
همان زمان و هنگامي که پرسپوليس درگير حضور در مرحله گروهي ليگ قهرمانان در هند بود، اخباري شنيده مي‌شد مبني بر اينکه شرکت آتيه داده پرداز، پرداخت اين مبالغ را پذيرفته است.
با اقاله رسمي قرارداد پرسپوليس با کارگزار، به زودي شاهد برگزاري مزايده براي انتخاب کارگزار جديد خواهيم بود. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد