مهر/ تيم ملي فوتسال ايران دومين ديدار خود در مسابقات جام جهاني ۲۰۲۱ ليتواني را با پيروزي برابر آمريکا پشت سر گذاشت تا صعودش به مرحله يک هشتم نهايي اين مسابقات را تا حد زيادي قطعي کند.
تيم ملي فوتسال ايران در دومين بازي خود در گروه ششم مسابقات جام جهاني ۲۰۲۱ به مصاف تيم آمريکا رفت که اين مسابقه در نهايت با نتيجه ۴ بر ۲ به سود ايران ‏‬به پايان رسيد.
در اين بازي که از ساعت ۱۹:۳۰ در شهر ويلنيوس ليتواني برگزار شد، فرهاد توکلي، مهدي جاويد، احمد اسماعيل پور و سعيد احمدعباسي براي ايران گلزني کردند. هر دو گل آمريکا هم توسط «گونزالس» به ثمر رسيد. به اين ترتيب ايران با کسب دومين برد خود در اين مسابقات بعد از صربستان، در جدول گروهش ۶ امتيازي شد.
ترکيب اوليه ايران و غيبت طيبي و احمدي
ايران در اين مسابقه با ترکيب اوليه عليرضا صميمي، علي حسن زاده، مسلم اولادقباد، محمد شجري و مهدي جاويد بازي کرد. در ليست بازي امروز حميد احمدي به دليل محروميت و حسين طيبي به خاطر مصدوميت حضور نداشتند. به همين خاطر باقر محمدي دروازه بان سوم تيم ملي فرصت قرار گرفتن در ليست را به دست آورد.
شوک به ايران با اخراج ۲ دقيقه‌اي صميمي
در شرايطي که بازيکنان ايران و آمريکا در حال محک زدن همديگر بودند، عليرضا صميمي دروازه بان تيم ملي فوتسال ايران در دقيقه ۲ از زمين مسابقه اخراج شد تا تيم کشورمان با شوک مواجه شود. صميمي توپ را خارج از محوطه جريمه با دست مهار کرد و بعد از بازبيني صحنه در کمک داور ويدئويي، دروازه بان ايران با کارت قرمز جريمه و اخراج شد. سيدمحمد ناظم الشريعه سرمربي ايران بعد از اخراج صميمي، باقر محمدي را به درون دروازه فرستاد.


گل زودهنگام آمريکا و برتري ايران در نيمه نخست
تيم ملي فوتسال ايران يک دقيقه بعد از اخراج صميمي و در حالي که يک بازيکن کمتر داشت، گل نخست را توسط گونزالس دريافت کرد تا شاگردان ناظم الشريعه تحت فشار قرار بگيرند. با اين حال فرهاد توکلي در دقيقه ۴ کار را به تساوي کشاند. در ادامه مهدي جاويد و احمد اسماعيل پور (در دقايق ۸ و ۱۱) گل‌هاي بعدي ايران را به ثمر رساندند تا برتري از آن تيم کشورمان شود. ايران موقعيت‌هاي ديگري هم براي گلزني داشت اما درخشش دروازه بان آمريکا مانع گلزني بيشتر شد تا نيمه نخست با همان نتيجه ۳ بر يک تمام شود.
نيمه دوم و بازي ضعيف ايران
در نيمه دوم بازي تيم ايران چنگي به دل نزد. آمريکا دلخوش به فضاي پشت بازيکنان ايران، اقدام به ارسال توپ‌هاي مستقيم مي‌کرد و حملات متعددي داشت. اين تيم در دقيقه ۳۶ توسط گونزالس به گل دوم هم رسيد؛ در حالي که به نظر مي‌رسيد بازيکنان ايران انگيزه کافي براي گلزني ندارند و بازي ضعيفي ارائه کردند. آمريکا در دقايق پاياني به بازي پنج نفره روي آورد و همين مسئله باعث شد تا سعيد احمد عباسي در دقيقه ۳۹ گل چهارم ايران را به ثمر برساند و بازي با نتيجه ۴ بر ۲ تمام شود.
محروميت صميمي از بازي با آرژانتين
در بازي با آمريکا، محمد شجري و مسلم اولادقباد دو بازيکن ايران کارت زرد گرفتند. صميمي هم که کارت قرمز مستقيم گرفته بود، به دليل محروميت نمي‌تواند ايران را در مسابقه بعد مقابل آرژانتين همراهي کند. بازي ايران و آرژانتين ساعت ۲۱:۳۰ دوشنبه برگزار خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد