ورزش 3/ جمال موسيالا، ستاره جوان بايرن‌مونيخ، همواره مورد تحسين ساير هم تيمي‌ها و مربيان قرار داشته و به نظر مي‌رسد که نيمار بعدي دنياي فوتبال باشد.
بوندسليگا و خصوصا بايرن مونيخ محو تماشاي جادوي پاي يکي از ارزشمندترين جواهرات فوتبال آلمان شده است. اين جواهر جمال موسيالا، هافبک انعطاف پذير بايرن با قابليت هجومي، است که تنها 18 سال دارد و به يکي از بازيکنان ثابت ترکيب 11 نفره اين تيم تبديل شده است.
او در چهار بازي ابتدايي فصل دو گل زده و دو پاس گل ارسال کرده و همين شاهدي بر استعداد، درخشش و اعتماد به نفسي است که در پاهاي بازيکني جريان دارد که همين حالا هم با مسوت اوزيل، بازيکن سابق رئال مادريد، مقايسه مي‌شود.
لوتار ماتئوس، اسطوره بايرن و تيم ملي آلمان، اعتقاد دارد که او حتي مي‌تواند به نيمار بعدي دنياي فوتبال تبديل شود. يوليان ناگلزمان، سرمربي بايرن، نيز معتقد است که اين بازيکن همچنان در تمرينات به يادگيري‌اش ادامه مي‌دهد. او در اين باره گفت:« شما هرگز احساس نمي‌کنيد که انگيزه او کم شده باشد.»

هانسي فليک، سرمربي فعلي تيم ملي آلمان و سرمربي سابق بايرن، که اولين بار در ژوئن 2020 از او در ترکيب اين تيم استفاده کرد نيز اضافه مي‌کند:« او در نبردهاي تک به تک عالي است و فوتبال بسيار جسورانه‌اي را به نمايش مي‌گذارد.
موسيالا به دستاوردي رسيده که تعداد کمي از جوانان بايرن موفق به فتح آن شده‌اند: او وارد ترکيب 11 نفره اين تيم شده است. توماس مولر شخصا تاييد کرده که موسيالا روزي جاي او را در ترکيب اصلي بايرن و البته تيم ملي آلمان خواهد گرفت. چرا؟ فاتح جام جهاني 2014 برزيل به همراه تيم ملي آلمان پس از پيروزي 1-4 هفته گذشته برابر لايپزيش گفت:« چون او يک جادوگر است.»
تيمو ورنر، مهاجم آلماني چلسي، نيز به تحسين اين بازيکن پرداخته و مدعي شد که دوست دارد بازي او را تماشا کند. او در اين باره اظهار داشت:« او به زمين مي‌رود، از بازي لذت مي‌برد و هرکاري که دوست داشته باشد انجام مي‌دهد. شايد ما بايد بار ديگر به تفسيري که از اين ورزش داريم برگرديم. مي‌توانيم چيزهاي بسياري از بازي روان او ياد بگيريم.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد