تسنيم/ پيروزي تيم ملي ايران مقابل آمريکا در جام جهاني فوتسال ۲۰۲۱ ليتواني، مورد توجه سايت AFC و حساب رسمي فيفا قرار گرفت.
سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) درباره پيروزي 4 بر 2 تيم ملي فوتسال ايران مقابل آمريکا نوشت: « آمريکا براي جبران شکست 11 بر صفر مقابل آرژانتين به ميدان وارد شد و ايران با بهره بردن از بازيکناني چون مهدي جاويد، علي اصغر حسن‌زاده و فرهاد توکلي در خط حمله، تيمي ترسناک به نظر مي‌رسيد.
قهرمان 12 دوره آسيا با اخراج عليرضا صميمي در دقيقه دوم به مشکل خورد، اما اين موضوع هم خدشه‌اي به عزم ايران ايجاد نکرد. اخراج سنگربان تيم ايران باعث گلزني آمريکا شد، اما ايران خيلي زود به اين گل پاسخ داد و با گلزني فرهاد توکلي به بازي برگشت. مسابقه مطابق ميل اين تيم جلو رفت و ايران با داشتن مالکيت توپ و ميدان، توسط مهدي جاويد و احمد اسماعيل‌پور به گل رسيد تا نيمه اول را با پيروزي 3 بر يک به پايان برساند.
در نيمه دوم ايران به تسلط خود بر بازي ادامه داد و آمريکا هم که به دنبال ضدحملات بود، فاصله را کاهش داد. سعيد احمد عباسي هم با گلزني خود، پيروزي ايران را در اين مسابقه قطعي کرد. دو پيروزي متوالي سبب شد ايران موقعيت قدرتمندي براي صعود داشته باشد و در دور سوم مرحله گروهي، تيم قدرتمند آرژانتين را پيش رو دارد.»
حساب توئيتري فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) هم در مورد برتري شاگردان محمد ناظم‌الشريعه در دومين مسابقه خود نوشت: ايران به دومين پيروزي خود در دومين مسابقه خود رسيد. آيا آنها مي‌توانند مجدداً به سمت مدال برنز خود که در جام جهاني 2016 کسب کرده‌اند، پيش بروند؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد