طرفداري/ در فوتبال اسپانيا يک جنگ حقوقي شکل گرفته است. 
لاليگا پاسخ سه باشگاه بارسلونا، رئال مادريد و اتلتيک بيلبائو را داد.
به نقل از سايت رسمي لاليگا، باشگاه هاي بارسلونا، رئال مادريد و اتلتيک بيلبائو ساعاتي قبل يک بيانيه مشترک منتشر کردند و در آن، قانوني بودن قرارداد منعقد شده ميان لاليگا و CVC را به چالش کشيدند.
 باشگاه هاي بارسلونا، رئال مادريد و اتلتيک اعلام مي کنند که توافقنامه تصويب شده توسط مجمع لاليگا در 12 آگوست 2021 را به چالش کشيده اند؛ توافقنامه اي مربوط به قرارداد لاليگا و CVC. دليل ما اين است: اين توافقنامه قوانين کاربردي تعيين شده را نقض مي کند (به ويژه قانون فرمان سلطنتي 5/2015). ما اين توافقنامه را به عنوان بخشي از يک فرايند بسيار نامنظم مي دانيم و آن را بي احترامي تلقي مي کنيم، توافقنامه اي همراه با حداقل تضمين هاي مورد نياز براي رسيدن به اهدافش؛ به ويژه حالا که انقدر اهميت دارد و مدت اعتبارش هم بسيار طولاني است.
لاليگا اما دست روي دست نگذاشت و پاسخ سه باشگاه را اينگونه داد:
 شگفت انگيز است که اين سه باشگاه (بارسلونا، رئال مادريد و اتلتيک بيلبائو) چيزي را به چالش کشيده اند که از سرنوشت و پايان آن مطلع نيستند. شگفتي وقتي بيشتر مي شود که بدانيد اين سه باشگاه قرار نيست از لحاظ اقتصادي تحت تاثير چيزي قرار بگيرند، بلکه فقط به سود مي رسند، سودي که لاليگا در سال هاي آينده از رشدي که خواهد داشت، به دست مي آورد. لاليگا همچنان از فعاليت 39 باشگاه (17 باشگاه از دسته اول و 22 باشگاه از دسته دوم لاليگا) حاضر در اين قرارداد (به جز سه باشگاه ذکر شده) حمايت مي کند. ما به خاطر قراردادي که از نظرمان مفيد است، به همکاري با CVC ادامه مي دهيم. سه باشگاه بارسلونا، رئال مادريد و اتلتيک بيلبائو به وضوح نمي خواهند شاهد رشد و پيشرفت بقيه باشگاه ها باشند. به علاوه، همانطور که خود اين باشگاه ها در بيانيه شان اذعان کردند، قرارداد CVC يک مشارکت استراتژيک است، نه يک عمليات مالي. رئال مادريد در سال هاي اخير، بيش از بيست تصميم قضايي در رابطه با پروژه ها، توافقنامه ها و اقدامات لاليگا که از اجراي فرمان سلطنتي 5/2015 و فرايند بازاريابي سمعي و بصري نشات گرفته اند را رده کرده است. وضعيت کنوني يکي ديگر از مثال هاي نگرش هاي اين باشگاه در خلاف جهت منافع باشگاه هاي لاليگايي و اين سازمان است. لاليگا در هر صورت به حق تصميم گيري باشگاه ها احترام مي گذارد و از منافع اکثر باشگاه ها دفاع مي کند؛ در اين مورد 39 از 42. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد