طرفداري/ حال استقلال خوب نيست؛ حال هوادارانش بدتر! اتفاقات عجيب رخ داده پيرامون اين تيم به خصوص بر ملا شدن برخي حقايق تلخ، نگراني هاي زيادي را براي طرفداران آبي ايجاد کرده است...
فرهاد مجيدي و احمد مددي به پايان خط همکاري نزديک شده اند. بعيد است مددي بخواهد با مجيدي ادامه بدهد و بعيدتر که مجيدي بتواند با مددي کار کند اما مرور امروز استقلال مي گويد اين باشگاه احتمالا با هر دوي آنها خداحافظي خواهد کرد. بدون تعارف مرور آنچه در جريان فروش مهدي قائدي بر استقلال گذشت، براي رسيدن به اين نتيجه کفايت مي کند که استقلال با اين مدير و اين سرمربي مرزهاي حرفه اي گري را درنورديده است!
براي فوتبالدوستان ايراني که اخبار و اتفاقات ورزش دنيا را رصد مي کنند، تجزيه و تحليل آنچه در مشابه داخلي روي مي دهد چندان مشکل نيست. آنها همين چندي پيش نحوه جدايي ليونل مسي از بارسا و پيوستنش به نيمار در پاريس را ديده اند! آنها از بازگشت رونالدو به منچستر يونايتد هم با خبرند. آن هم با تمام جزييات...
براي مذاکره، خريدار قدم برمي دارد نه فروشنده!
کسي که کمترين اطلاعي از فوتبال داشته باشد مي داند براي مذاکره و عقد قرار داد انتقال بازيکن بايد طرف خريدار قدم بردارد نه اينکه به گفته احمد مددي، فرهاد مجيدي به بهانه استراحت راهي دبي شده و براي ستاره تيمش به دنبال مشتري بگردد و بدتر از آن، احمد مددي بدون در نظر گرفتن جايگاه مهمي که در راس يکي از بزرگترين باشگاههاي آسيا دارد، براي امضاي قرارداد راهي امارات شود؟! 
در فوتبال حرفه اي همه مي دانند حساب بعضي بازيکنان از بقيه جداست، بعضي نفرات که خلاقيت داشته و به اصطلاح بازي را در مي آورند. قايدي در استقلال حکم مسي در بارسلونا و رونالدو در رئال را داشت. اين گوهر ارزنده از منظر فوتبالي و نه شايد رفتاري نبايد به اين سادگي از دست مي رفت. او سرمايه استقلال و همين طور عصاي دست مربيان براي بازي با الهلال بود، قايدي هنوز در جمع آبي ها فرصت پيشرفت و بهتر شدن را داشت اما در يک توافق پشت پرده بين مدير و مربي و دلال و بدون اينکه جايگزين مناسبي براي او جذب کرده باشند و بازي مهم و حيثيتي برابر الهلال را در نظر بگيرند، او را به ثمن بخس فروختند! آنها حتي نسبت به انتشار قرار داد منعقده با باشگاه الاهلي و شفاف سازي مفاد آن اقدام نمي کنند! آيا منافع و حقوق باشگاه در اين انتقال رعايت شده است؟ تکليف سهم استقلال از قراردادهاي بعدي قايدي چه مي شود؟! اگر او را در آينده به باشگاهي بزرگ فروختند آيا مبلغ جديدي عايد استقلال مي شود؟! اصلا حق رشد قائدي چه ميزان بوده و استقلال اين حق رشد را جدا از آن 1.8ميليون دلار گرفته يا معامله با حق رشد، اين مبلغ آب خورده است؟
استقلال با مجيدي و مددي هيچ حال و آينده اي ندارد
استقلال يک تيم محلي يا خصوصي نيست که در آن هر کاري بخواهند بکنند و حسابي هم پس ندهند. اينجا فعلا يک باشگاه دولتي با دهها ميليون هوادار است که با نتايج اين تيم زندگي مي کنند. مصاحبه ها و موضع گيري هاي صورت گرفته از سوي عوامل فعلي و قبلي اين باشگاه عليه يکديگر هيچ دردي از دردهاي کهنه استقلال را دوا نکرده و بيشتر نمکي است که بر زخم ناسور هواداران پاشيده مي شود. اين بازي مسخره را تمام کنيد. شفاف به مردم بگوييد چرا و چقدر به اين شيوه غلط، قائدي را فروختيد و به چه حقي روي آمال و آرزوي هوادار قيمت گذاشتيد؟
اين روزها که همه براي سخنوري و مصاحبه و استوري و‌ پست به صف شده اند، يک نفر وعده پاسخگويي را به آينده موکول کرده است! او فرهاد مجيدي است که حرف مي زد و آتش به پا مي کرد آن زمان که خاموشي صلاح بود و سکوت کرده است، حالا که خاموشي خيانتي بزرگ است به انبوه هواداران آبي!
آيا نقش مستقيم در انتقال قايدي، اين سرمربي جوان را به سکوت وا داشته است؟! اگر احمد مددي دروغ مي گويد و فرهاد مجيدي هيچ نقشي در جدايي قائدي و فروش او نداشته، چرا مجيدي جواب اين دروغ مددي را نمي دهد؟ بايد پذيرفت استقلال با مجيدي و مددي روزهاي خوش نخواهد ديد.
چالشي بزرگ پيش روي وزير؛ اين ويرانه را از نو بساز!
استقلال طي کمتر از هشت سال از يک باشگاه هميشه مدعي و منسجم تبديل به تيمي پر حاشيه و معمولي شده است. هواداران آبي درست يا غلط، مهم‌ترين دليل اين نابساماني را مسعود سلطاني فر مي دانند که به سبب گرايش شديد خانوادگي به تيم رقيب، سنگ بناي ويراني و ناکامي در استقلال را با گماردن مديران اشتباهي و نا کارآمد در راس اين تيم گذاشت.
حميد سجادي وزير ورزش و جوانان به عنوان متولي جديد باشگاه استقلال از اولين روزهاي تصدي بر اين پست با مشکلات و حواشي زيادي پيرامون اين باشگاه پر طرفدار روبرو بوده است. او بايد بقاياي بر جاي مانده از خرابه استقلال در دوران وزير قبلي را زدوده و ضمن جلب اعتماد طرفداران به شدت عصباني اين تيم، بنايي تازه و نو براي آنها بسازد. سجادي از جنس ورزش است و توان آن را دارد که دوباره استقلال را به آرامش و صلابت برساند.
جناب وزير، درنگ جايز نيست، بخش قابل توجهي از جامعه بزرگ فوتبالدوستان ايراني چشم انتظار تصميم شماست!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد