ايسنا/ سرمربي هلندي تيم ملي امارات با وجود سابقه بد تيمش مقابل ايران، پيش بيني کرده تيم ملي را در هفته سوم انتخابي جام جهاني در دوبي شکست دهد.
تيم ملي فوتبال ايران در سومين ديدار خود در انتخابي جام جهاني ۲۰۲۲، در دوبي مهمان تيم ملي امارات است و برابر يکي از تيم‌هاي نسبتا قدرتمند غرب آسيا به ميدان خواهد رفت. ديدار دو تيم ۱۵ مهر در ورزشگاه زعبيل دوبي برگزار خواهد شد.
قبل از برگزاري اين ديدار، برت فن مارويک، سرمربي پرافتخار هلندي که با تيم ملي کشورش نايب قهرماني در جام جهاني ۲۰۱۰ آفريقاي جنوبي را در کارنامه خود دارد، از توانايي تيمش در شکست دادن ايران و عراق سخن گفته ولي اماراتي‌ها نتايج نااميدکننده‌اي در دو بازي ابتدايي کسب کردند.
سرمربي هلندي بعد از توقف تيمش مقابل سوريه و لبنان - که ضعيف ترين تيم‌هاي گروه A هستند و از دست دادن فرصت صدرنشيني در دو هفته ابتدايي - درباره قدرت تيمش براي به چالش کشيدن ايران و کره‌جنوبي گفت: «از شکل بازي تيم و استراتژي‌ام رضايت دارم ولي از اينکه فرصت هاي گلزني را از دست مي دهيم، راضي نيستم. ما حتي مي توانستيم صدرنشين گروه باشيم ولي به اندازه کافي خوش شانس نبوديم. ما مي‌توانيم ايران و کره جنوبي، تيم هاي صدرنشين گروه را به چالش بکشيم.»
او درباره پيش بيني نتايج بازي امارات با ايران و عراق در مهر ماه نيز گفت: «دشوار است بتوان پيش بيني کرد ولي من به بازيکنانم اطمينان دارم و اين تيم مي تواند ايران و عراق را شکست دهد.»
با اين حال، نگاهي به مصاف‌هاي گذشته ايران و امارات حاکي از يک ناکامي بزرگ براي همسايه جنوبي ايران است. در واقع اماراتي‌ها که در اين سال‌ها فوتبالشان پيشرفت محسوسي نسبت به گذشته داشته، هيچ ديداري را با پيروزي مقابل ايران تمام نکرده‌اند.
اين دو تيم از سال ۱۹۸۴ تاکنون (۳۷ سال) ۱۴ بار مقابل هم به ميدان رفتند که حاصل آن ۱۰ پيروزي براي ايران و ۴ تساوي بوده و هيچ ديداري با پيروزي امارات تمام نشده است.
جالب‌تر اينکه در ۵ ديدار گذشته، برتري يوزهاي ايران پررنگ‌تر هم مي‌شود و تيم ملي ۴ پيروزي و فقط يک تساوي را مقابل اين تيم به جاي گذاشته است.
اگر چه در دهه ۸۰ و اوايل دهه ۹۰ دو تيم بارها به صورت دوستانه يا در قالب مسابقات رسمي به ميدان رفته‌اند اما آخرين مصاف ايران و امارات به سال ۱۳۹۳ باز مي‌گردد که تيم ملي در دور گروهي جام ملت‌هاي آسيا با يک گل امارات را شکست داد.
حالا بايد ديد با اين اختلاف سنگين ميان ايران و امارات، فن مارويک هلندي چطور مي خواهد به وعده و پيش بيني خود براي شکست دادن شاگردان اسکوچيچ که در بهترين فرم خود از حيث نتيجه‌گيري قرار دارند عمل کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد