فرهيختگان/ همه استقلالي‌ها منتظر بودند تا شيمبا با امضا کردن قرارداد جديد با استقلال راهي دبي شده و اين تيم را در ديدار حساس مقابل الهلال همراهي کند، اما عدم جذب اين مهاجم ۳۸ ساله درنهايت انتقادات زيادي را براي مديريت باشگاه استقلال به‌همراه داشت، با اين‌حال مددي مدعي شد شيمبا از فولاد طلب سنگيني داشته است و پيشنهاد بالاتر اين باشگاه باعث شد او در اين تيم بماند.

احمد مددي در آخرين مصاحبه تلويزيوني خود درخصوص عدم جذب شيمباي برزيلي مهاجم فصل گذشته فولاد خوزستان اعلام کرد شيمبا پيش‌قرارداد را امضا کرد و حتي پرداختي‌ها را با او هماهنگ کردند تا بليت گرفته و از برزيل مستقيم به دبي برود، اما اين بازيکن در اواسط کار ديگر پاسخي نداد و از باشگاه فولاد تماس گرفتند و خواهش کردند بازيکنان اين تيم را نگيرند؛ چراکه پنجره نقل‌وانتقالات فولاد بسته است و دو بازيکن از اين تيم به استقلال ملحق شدند و قيد سومي را بزنند!
با همه اين تفاسير اما همه استقلالي‌ها منتظر بودند تا شيمبا با امضا کردن قرارداد جديد با استقلال راهي دبي شده و اين تيم را در ديدار حساس مقابل الهلال همراهي کند، اما عدم جذب اين مهاجم ۳۸ ساله درنهايت انتقادات زيادي را براي مديريت باشگاه استقلال به‌همراه داشت، با اين‌حال مددي مدعي شد شيمبا از فولاد طلب سنگيني داشته است و پيشنهاد بالاتر اين باشگاه باعث شد او در اين تيم بماند.
اين درحالي است که فرهاد مجيدي در آخرين مصاحبه خود و درخصوص گزارش عملکرد به هواداران در تاريخ ۱۲ شهريور حرف‌هاي ديگري را مطرح کرد و مدعي شد از مدت‌ها قبل به باشگاه اعلام کرده بود که شيمبا را مي‌خواهد و با او به توافق هم رسيدند و قرار شد براي شيمبا قرارداد بفرستند، اما مددي گفت بايد با بخش حقوقي مشورت کند و درنهايت اين قرارداد را نفرستادند و به جايش يک نامه پيشنهاد فرستادند که بي‌فايده بود. طبق اعلام مجيدي اگر بعضي کارها سر وقت انجام مي‌شد، وضعيت تغيير مي‌کرد.
اين اظهارات ضدونقيض نشان داد شايد پاي مسائل ديگري درخصوص عدم استقلالي شدن اين بازيکن برزيلي نقش داشته است.
شيمبا به ايران بازگشت
تيم فوتبال فولادخوزستان که اولين اردوي خود را در کردان کرج برپا کرده بود، پس از دو روز استراحت، از دو روز پيش، پنجشنبه تمرينات خود را درقالب دومين اردو در تهران آغاز کرد. در اين اردو فولاد با تيم‌هاي گل‌گهر سيرجان، ذوب‌آهن اصفهان و خيبر خرم‌آباد بازي خواهد کرد. نکته مهم اين است که شيمبا از پنجشنبه در اردوي فولاد حاضر شد، اين درحالي است که هنوز کوليبالي و پاتوسي به ايران نيامده‌اند.
چرا شيمبا استقلالي نشد؟
اينکه چرا واقعا اين بازيکن برزيلي که براي خط حمله استقلال در غياب شيخ دياباته و مهدي قايدي براي فصل آينده گزينه اصلي فرهاد مجيدي بود، درنهايت استقلالي نشد، دليل جالبي دارد. طبق شنيده‌هاي خبرنگار «فرهيختگان» اين اتفاق به اين موضوع برمي‌گردد که همسر لئوناردو پادواني مدافع سابق برزيلي آبي‌ها که به‌خاطر مصدوميت شديد در زمان حضور در استقلال از ناحيه نخاع به‌شدت آسيب ديد و براي هميشه از فوتبال بازي کردن محروم شد، توصيه‌هايي را به شيمبا کرد و شرايط حضور در اين تيم را براي اين بازيکن تشريح و به او اعلام کرد بي‌مبالاتي‌ها و بي‌توجهي باشگاه استقلال نسبت‌به همسرش درنهايت کار پادواني را به اينجا رسانده و تاکيد کرده که هنوز باشگاه استقلال شرايط سابق را داشته و چيزي در اين باشگاه تغيير نکرده و اين‌طور صلاح نيست همبازي برزيلي و سابقه پادواني در تيم‌هايي مثل سپاهان به استقلال برود تا حتي براي دست پيدا کردن به بسياري از امور اوليه دچار مشکل شود. به همين دليل هم مهاجم برزيلي ترجيح داد به اوضاع آرامش در فولاد ادامه دهد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد