فرهيختگان/ مدير برنامه‌هاي امين قاسمي‌نژاد درخصوص برگشت خوردن چک اول فسخ قرارداد امين قاسمي‌نژاد اظهار داشت: موعد چک اول يک ميلياردي امين قاسمي‌نژاد بيست‌وپنجم شهريور يعني پنجشنبه گذشته بود از آنجايي که پولي پرداخت نشد اين چک برگشت خورد و متاسفانه مشکلاتي را ايجاد کرد.

امين قاسمي‌نژاد، مهاجم تيم فوتبال شهر خودرو مشهد که بعد از کلي جنجال و سروصدا به استقلال پيوست بايد مبلغ ۳ ميليارد تومان به‌منظور پرداخت حق فسخ از حساب خودش به باشگاه مشهدي پرداخت کند.
اين درحالي است که باشگاه استقلال با مشکلات مالي عديده‌اي دست‌وپنجه نرم کرده تا جايي که قرار بود بخشي از اين ۳ ميليارد تومان به صورت نقد طي روزهاي گذشته پرداخت شود اما اين اتفاق صورت نگرفته و مقرر شد تا يک ميليارد تومان از اين مبلغ در تاريخ ۲۵ شهريورماه طي يک چک به حساب باشگاه شهر خودرو مشهد واريز شود، با اين حال مشکلات مالي آبي‌پوشان که کار را تا فسخ قرارداد بازيکنان اين تيم پيش برده طي روزهاي قبل حتي باشگاه مشهدي را هم نگران کرد که نکند اين بي‌پولي تا روزهاي آينده ادامه پيدا کرده و مشکلاتي که بر سر صدور رضايتنامه يحيي گل‌محمدي و عدم پرداخت پول توسط پرسپوليسي‌ها پيش آمد اين بار بر سر امين قاسمي‌نژاد توسط استقلالي‌ها تکرار شود.
اين درحالي است که حالا شنيده مي‌شود چک پيش‌قرارداد بازيکن تازه‌وارد استقلال پاس نشده و در صورت اينکه باشگاه استقلال اقدامي‌ براي پاس شدن اين چک انجام ندهد، با دردسرهايي مواجه خواهد شد و حتي شايعه فسخ قرارداد هم مطرح شده است.
نکته قابل توجه اينکه استقلالي‌ها در توافقات جديد خود با باشگاه مشهدي سه چک يک ميليارد توماني را به تاريخ‌هاي ۲۵ شهريور، مهر و آبان‌ماه در وجه شهر خودرو مشهد صادر کردند که فعلا در پاس کردن چک اول با مشکل مواجه شده‌اند.
حالا اما اين چک طبق شنيده‌هاي «فرهيختگان» و با تاييد وکيل اين بازيکن پاس نشده است هرچند معمايي، مديرعامل شهرخودرو ادعا کرده که هنوز موعد چک امين قاسمي‌نژاد فرا نرسيده و مشکلي بابت حضور او در استقلال وجود ندارد و شايعاتي که مطرح شده صحت ندارد.
برهمين اساس علي درياييان، وکيل و مدير برنامه‌هاي امين قاسمي‌نژاد در گفت‌وگو با «فرهيختگان» درخصوص برگشت خوردن چک اول فسخ قرارداد امين قاسمي‌نژاد اظهار داشت: «موعد چک اول يک ميلياردي امين قاسمي‌نژاد بيست‌وپنجم شهريور يعني پنجشنبه گذشته بود از آنجايي که پولي پرداخت نشد اين چک برگشت خورد و متاسفانه مشکلاتي را ايجاد کرد اما اينکه بخواهد اين موضوع روي قرارداد با استقلال تاثير بگذارد ابدا اين‌طور نخواهد بود. امين تازه به استقلال رسيده و راه درازي در اين تيم دارد و هيچ‌جا نخواهد رفت.»
وي افزود: «زماني که باشگاهي بخواهد براي يک باشگاه ديگر رضايتنامه صادر کند اگر چکي وسط باشد و برگشت بخورد آن رضايتنامه باطل شده و بازيکن بايد برگردد اما امين قاسمي‌نژاد قراردادش را با باشگاه شهر خودرو فسخ کرده و هيچ رضايتي در اين بين صادر نشد و اگر هم چکي صادر شد اگر برگشت بخورد بايد پيگيري کرده تا آن را پاس کنند. طبق توافقي که کرديم، راهکارهاي لازم را مي‌دانيم. اين درحالي است که بنده با آقاي حميداوي، مالک شهرخودرو صحبت کردم و چون چک به حساب خوابيده و آنها نمي‌دانستند و پولي در حساب نبود برگشت خورده و قرار شده است تا آخر ماه صبر کنند و بعد از اينکه باشگاه استقلال به تعهداتش درباره قاسمي‌نژاد عمل کرد اين پول به حساب باشگاه شهرخودرو واريز و در ادامه مشکلات في مابين حل شود هر چند بعيد مي‌دانم مشکلي ايجاد شود. حتي اگر اين پول پرداخت نشود با صراحت مي‌گويم که صددرصد مشکلي براي قاسمي‌نژاد و ادامه همکاري او با استقلال ايجاد نخواهد شد و او با قدرت و با همان قرارداد در استقلال خواهد ماند.» درياييان تاکيد کرد: «من بهتر از بسياري از دوستان اين مسائل را مي‌دانم چون کار من وکالت است. امين فسخ کرده و چک خود را جداگانه از فسخ قراردادش داده و قرار است چکش پاس شود. اگر باشگاه به تعهداتش عمل کند در غير اين صورت مشکلي براي قرارداد اين بازيکن ايجاد نخواهد شد و خيال هواداران از اين بابت راحت باشد‌.»
وي افزود: «قاسمي‌نژاد طبق توافق بايد ۲۰ تا ۳۰ درصد از قرارداد خود را همان ابتداي کار و تا قبل از بازي با الهلال به‌عنوان پيش‌قرارداد دريافت مي‌کرد. اين درحالي است که اين بازيکن همان‌طور که احمد مددي نيز در مصاحبه خود اعلام کرد مانند ساير بازيکنان جديد استقلال هيچ پولي را دريافت نکرده و از آنجايي که پول رضايتنامه را خود امين بايد مي‌داد اگر اين پول را دريافت مي‌کرد مطمئنا پول فسخ خود را داده و اگر اين چک پاس مي‌شد، مصيبت‌ها و تبعات بعدي به بار نمي‌آمد. اين درحالي است که حتي يک ريال هم از طرف باشگاه استقلال به حساب قاسمي‌نژاد واريز نشده است و مددي هم اعلام کرد که به بازيکنان جديد چيزي نداده اما با توجه به اينکه اين تعهد در ميان بود امروز چک اول قاسمي‌نژاد براي فسخ قراردادش برگشت خورده است اما اگر استقلال تا قبل از بازي با الهلال به تعهداتش عمل مي‌کرد و ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ پيش‌قرارداد را پرداخت مي‌کرد امين مي‌توانست اين چک را پاس کند و اين موضوع را هم بايد باشگاه استقلال متقبل شده و موضوع را جمع کند. در هر صورت قاسمي‌نژاد مهم‌ترين بازيکن جديد و خريد اين تيم به‌شمار رفته و اميدوارم هرچه سريع‌تر اتفاقاتي بيفتد تا حداقل در آينده امين از دست نرود.»
اين وکيل دادگستري يادآور شد: «با همه اين تفاسير باز هم تاکيد مي‌کنم که امين در باشگاه استقلال مي‌ماند و به فعاليت در اين تيم ادامه مي‌دهد و اين صحبت‌ها مبني‌بر فسخ قرارداد به خاطر برگشت خوردن چک صحت نداشته و او در اين تيم خواهد ماند. امين تازه به عشقش يعني پيراهن استقلال رسيده و هيچ‌جا نخواهد رفت.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد