فرهيختگان/ رفتن زوج‌ مددي-ملکيان با حمايت يک فرد سياسي به تاخير افتاده است/ آقاي «ب» عليه استقلال!

بعد از روي کار آمدن احمد مددي در استقلال شکاف مديريتي در اين تيم بيشتر شد و در اين مدت درحالي که اعضاي هيات‌مديره قصد برکناري مددي را داشتند به‌يک‌باره خودشان برکنار شدند تا مشخص شود يک چهره پرنفوذ سياسي در جريانات و مناسبات تاثيرگذار بوده است.تيم فوتبال استقلال در ساليان اخير با مشکلات عديده زيادي دست‌وپنجه نرم کرده است، از مشکلات مالي و مصيبت‌هايي که مديران وقت به اين تيم تحميل کرده‌اند تا ناکامي‌هاي آبي‌پوشان در مستطيل سبز تا جايي که مجموعه اين عوامل در همه اين سال‌ها، اين روزها فرياد هواداران اين تيم را بيشتر از هر زمان ديگري بلند کرده و آنها اعتقاد دارند با وجود اين ماجراها و ممانعت‌هايي که براي موفقيت استقلال از ديدگاه هواداران به وقوع مي‌پيوندد هيچ‌کس نيست صداي آنها را شنيده و حق اين تيم را بستاند.
در همين يک‌سال اخير و بعد از جدايي محمود فکري و روي کار آمدن فرهاد مجيدي بارها از شکاف عميق مديريتي و کادرفني خبر داده و شاهد قهر و آشتي‌هاي زيادي ازسوي کادرفني، بازيکنان و عوامل مختلف در باشگاه استقلال بوديم. اين درحالي است که به‌عقيده بسياري از کارشناسان، درصد زيادي از انرژي استقلالي‌ها صرف مقابله با حواشي شده که البته مديريت نيز در آن تاثير زيادي دارد.
بعد از روي کار آمدن احمد مددي در استقلال شکاف مديريتي در اين تيم بيشتر شد و در اين مدت درحالي که اعضاي هيات‌مديره قصد برکناري مددي را داشتند به‌يک‌باره خودشان برکنار شدند تا مشخص شود يک چهره پرنفوذ سياسي جريانات و مناسبات چيدمان ترکيب مديران استقلال را در اين ماه‌هاي اخير راهبري کرده و در اين بين تاثيرگذار بوده است.
نکته قابل‌توجه اينکه بعد از مدتي يکي ديگر از افراد نزديک به اين چهره پرنفوذ سياسي (آقاي«ب») در دولت قبل به‌عنوان عضو هيات‌مديره و سپس رياست هيات‌مديره در باشگاه استقلال منصوب شد تا جايي که امروز بيشتر امور اجرايي و اقدامات اساسي زيرنظر اين فرد يعني اصغر ملکيان انجام مي‌شود.
گمانه‌زني‌ها درخصوص ترکيب مديران استقلال به همين‌جا ختم نمي‌شود و حتي عده‌اي معتقدند برخي مناسبات درون وزارت ورزش در ارتباط با باشگاه استقلال از پشت‌پرده توسط اين فرد پرنفوذ سياسي و توسط برخي چهره‌ها مثل معاون ورزش قهرماني در زمان وزارت سلطاني‌فر که البته اين روزها سعي مي‌کند خود را به سجادي نيز نزديک کند تعيين‌شده و اين فرد پرنفوذ که امروز بيشتر به‌واسطه ارتباطش با مجلس همچنان در راس کار باقي‌مانده به‌دنبال آن است تا در دولت جديد نيز از اين مناسبات استفاده لازم را ببرد تا ترکيب چيدمان مدنظر خود را براي مديريت بعدي باشگاه پرطرفدار و مردمي استقلال مورد لحاظ قرار دهد. ماجرا زماني جالب‌تر مي‌شود که بدانيد اين چهره به‌خودي‌خود علاقه ويژه‌اي به فرهاد مجيدي دارد اما اينکه چطور زيردستان او نمي‌توانند با فرهاد بسازند، قدري عجيب است.
درنهايت اينکه دخالت‌هاي آقاي«ب» در باشگاه استقلال تمامي نداشته و او که پيش از اين خودش هم جزء گزينه‌هاي وزارت ورزش بود، همچنان به برخي اقدامات توسط عواملش در اين باشگاه مشغول است و به‌واسطه رابطه نزديک با حميد سجادي باعث شده فعلا خبري از تغييرات در استقلال نباشد. سجادي که مدعي بود به‌زودي تغييرات در راه است اخيرا گفته که به هيات‌مديره سرخابي‌ها اعتماد دارد و نبايد عجله کرد!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد