فارس/ پيشکسوت تيم پرسپوليس گفت: الهلال نقاط ضعف زيادي دارد که در ديدار با استقلال خودش را نشان داد.

محمود کلهر درباره تقابل پرسپوليس با الهلال عربستان در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: هر چند اگر پرسپوليس به الوحده امارات مي‌خورد قرعه بهتري داشت اما همه تيم‌هاي اين مرحله برنامه دارند. تيم‌هاي عربي با امکانات و بودجه خوب‌شان به خوبي خود را تجهيز کرده‌اند. اين تيم‌ها براي کسب قهرماني آسيا هزينه‌هاي هنگفتي مي‌کنند اما در مجموع قرعه پرسپوليس بد نيست زيرا دوست داشتم اين تيم به النصر نخورد زيرا اين تيم به مراتب از الهلال و الوحده قوي‌تر است بهترين نفرات را در اختيار دارد. النصر براي رسيدن به قهرماني آسيا بيشترين سرمايه‌گذاري را کرده و رسيدن اين به جام در اولويتش است.
وي افزود: از طرفي هرچه جلوتر مي‌رويم تيم پرسپوليس آماده‌تر مي‌شود. ديدار با استقلال تاجيکستان که تيمي دونده و از لحاظ آمادگي جسماني فوق‌العاده خوب بود خيلي به کار پرسپوليس آمد. هرچند حريف تاجيکستاني بازيکن تکنيکي نداشت و برخي نفراتش مثل دروازه‌بان و تعدادي از مدافعان اين تيم ضعيف بودند.
پيشکسوت تيم پرسپوليس با اشاره به ديدار قبلي الهلال مقابل استقلال گفت: در اين بازي مشخص شد نقاط ضعف تيم عربستاني همان چيزي است که پرسپوليس مي‌خواهد. تيم ما مي‌تواند به دليل در اختيار داشتن نيروهاي کارآمد در تمام نقاط زمين به ويژه در نقاط تهاجمي تيم الهلال را شکست دهد. پرسپوليس در خط جلو بازيکناني در اختيار دارد که براي هر دفاعي خطرناک هستند. در بازي استقلال با الهلال ناهماهنگي و کندي نفرات خط دفاعي تيم عربستاني را ديديم و با استفاده از همين نقاط ضعف پرسپوليس توان بردن الهلال را دارد و مي‌تواند با پيروزي مقابل اين حريف راهي نيمه‌نهايي شود.
کلهر با اشاره به برگزار نشدن ديدار رسمي براي پرسپوليس قبل از بازي با الهلال توضيح داد: قطعاً اين موضوع مشکل بزرگي براي پرسپوليس است زيرا اگر اين تيم در کوران مسابقات بود هم در شرايط بازي قرار مي‌گرفت و هم آماده‌تر بود. با اين وجود ديدار مقابل استقلال تاجيکستان به اينکه پرسپوليس تا حدي به جريان بازي برگردد کمک کرد. خوشبختانه شاکله اصلي اين تيم هم حفظ شده و به جز سه بازيکن ساير نفرات تأثيرگذار در پرسپوليس ماندند. 
وي افزود: کار خوب يحيي گل‌محمدي در بازي با استقلال تاجيکستان استفاده از بازيکنان با تجربه در ترکيب بود که اين کار بايد مقابل الهلال هم انجام شود. نفرات با تجربه مثل سيدجلال حسيني، اميد عاليشاه، وحيد اميري، سيامک نعمتي و مهدي ترابي سال‌ها کنار هم بازي کرده‌ و مي‌توانند با استفاده از تجربه خود شانس برد مقابل الهلال را افزايش دهند. تعدادي از اين بازيکنان دونده بوده و سرعت لازم را هم دارند. به همين دليل مي‌توانند مقابل خط دفاعي شکننده الهلال موفق عمل کرده و به کمک تيم شأن بيايند.
پيشکسوت تيم پرسپوليس اضافه کرد: پرسپوليس از لحاظ آمادگي بدني مقابل استقلال تاجيکستان تيم هميشگي نبود اما نکته خوب کنار هم بازي کردن بازيکنانش است. قطعاً با تمرينات بيشتري که اين تيم تا ديدار با الهلال انجام مي‌دهد، شرايط بهتري به دست مي‌آورد.
کلهر تصريح کرد: از همه اين مسائل مهم‌تر، متمرکز برگزار شدن بازي‌ها است و اين موضوع به سود پرسپوليس است زيرا بعد مسافت و رفت و آمدهاي آنچاني ندارد. شايد برگزاري بازي مقابل الهلال در عربستان کار دشواري باشد اما تجربه ثابت کرده پرسپوليس هميشه در خانه حريف بهتر بازي مي‌کند. حضور تماشاگر در ورزشگاه بار سنگيني روي بازيکنان الهلال مي‌گذارد و اگر در خانه خودشان و در دقايق ابتدايي نتيجه نگيرند، مورد انتقاد هواداران قرار خواهند گرفت.
وي افزود: اين موضوع به پرسپوليس کمک مي‌کند و اگر در دقايق ابتدايي موفق به گلزني شود قطعاً کار راحت‌تري براي رسيدن به برد خواهد داشت. اگر به آمار نگاه کنيم متوجه مي‌شويم پرسپوليس در زمين حريف بهتر بازي کرده است.
بازيکن اسبق پرسپوليس با اشاره به کيفيت زمين‌ ورزشگاه‌هاي کشور عربستان گفت: خودم در اين زمين‌ها بازي کردم و مي‌دانم عربستان زمين‌هاي فوق‌العاده‌اي دارد که اين موضوع به سود بازيکنان با تکنيک و فيزيکي فوتبال کشورمان است. با نمايشي که از الهلال مقابل استقلال ديديم اطمينان دارم تيم هميشگي نيست و با توجه به تغييرات زيادي که در اين تيم رخ داده مشکل زيادي از لحاظ ناهماهنگي دارد و نياز به زمان زيادي براي رسيدن به شرايط مطلوب دارد. الهلال در دور مقدماتي هم چنين مشکلي داشت و با نتيجه 4 بر يک مغلوب استقلال تاجيکستان شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد