تسنيم/ علي جباري، پيشکسوت تيم فوتبال استقلال گفت: شرايط باشگاه استقلال افتضاح است و بايد نام اين باشگاه را بنگاه بگذارند.

علي جباري درباره شرايط آشفته باشگاه استقلال و اختلاف بين مديران و کادر فني اظهار داشت: وضعيت باشگاه افتضاح است، اسم اين باشگاه را بايد «بنگاه» گذاشت، نه باشگاه. مشخص نيست مديريت حرف درستي مي‌زند يا کادر فني. نمي‌توان تشخيص داد مقصر مديريت است يا کادر فني. متأسفانه در وزارت ورزش و جوانان کسي را نداريم پيگير مسائل باشگاه استقلال باشد.
وي افزود: مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش و جوانان قبلي به همراه معاونانش تيشه به ريشه استقلال زدند. وزير فعلي هم فعلا اهميتي نداده است. در بدنه وزارت ورزش همان قبلي‌ها حضور دارند که مخالف استقلال هستند و تيشه به ريشه آن مي‌زنند. مگر مي‌شود باشگاهي مثل استقلال با دو نفر در هيئت مديره اداره شود؟ سلطاني‌فر در اين چند سال پدر استقلال را در آورد. حميد سجادي، وزير ورزش فعلي بايد مشکلات استقلال در ۴ سال گذشته دوره سلطاني‌فر و معاونانش را بررسي کند. يکي از معاونانش به فدراسيون واليبال رفت و آن هم يکي هم پدر استقلال را در آورده است. سجادي بايد اشکال استقلال را پيدا کند و ببيند ايراد کجا است.
پيشکسوت تيم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: آقاي آذري جهرمي، کسي اعتراض ندارد که هوادار پرسپوليس هستي، اما اگر حرف بدي مي‌زني و جوابت را مي‌دهند، نبايد تلافي‌اش را سر استقلال خالي کني و اجازه ندهي اسپانسر پول بدهد. اگر سجادي بخواهد روش مديران قبلي را در پيش بگيرد، ايراد او را خواهم گفت. آقاي سجادي، شما ورزشي هستي و توان اين را داري اشکالات استقلال را برطرف کني، اگر نمي‌تواني، بگو نمي‌توانم.
جباري با انتقاد شديد از وضعيت استقلال در دوران مسعود سلطاني‌فر گفت: يک روز از سلطاني‌فر پرسيدم معيار انتخاب مديرعامل استقلال سفارشي، فاميل بازي يا سياسي بازي است که جوابم را نتوانست بدهد. اگر قرار باشد دوره سجادي هم تصميمات مشابه گرفته شود، فاتحه استقلال خوانده مي‌شود.
وي در رابطه با بحث ادامه همکاري با فرهاد مجيدي تصريح کرد: ابتدا بايد ساختار تيم را درست کنند. اگر مديريت اشکال دارد، کادر فني هم بدون اشکال نيست. سخن اصلي من با بدنه وزارت ورزش است که نقشه کشيده‌اند استقلال را به اين روز بکشانند. از زمان مديريت بهرام افشارزاده تا الان ببينيد چه بلايي سر استقلال آورده‌اند. چيدمان رئيس مجمع براي استقلال خوب نبوده است. هنوز کاري از سجادي نديده‌ام، اما اگر دست روي دست کند، به موقع درباره او صحبت خواهم کرد. چيدمان سلطاني‌فر و معاونش که هنوز در ورزات ورزش حضور دارد، تيشه به ريشه استقلال زده است. اگر يک روزي سلطاني‌فر را ببينم، به او مي‌گويم دست مريزاد، هر چيزي گفتي عکسش در آمد و يک روز بايد جواب خدا و هواداران استقلال را بدهي، تو هواداران ما را بيچاره کردي. درست است يک گروه از هواداران استقلال متأسفانه نان به نرخ روز خور هستند، اما بيشتر آنها گناه نکردند که اين شرايط را تحمل کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد