مهر/ تيم ملي فوتسال ايران در صورت صعود به مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني به عنوان تيم دوم گروه F، به مصاف يکي از دو تيم مصر يا ازبکستان مي رود.

تيم ملي فوتسال ايران با کسب دو برد متوالي در جام جهاني ۲۰۲۱ ليتواني صعودش به مرحله يک هشتم نهايي اين مسابقات را قطعي کرد. ايران در گروه F جام جهاني برابر صربستان و آمريکا پيروز شد و تنها يک بازي ديگر با آرژانتين پيش رو دارد.
در حال حاضر در جدول گروه F آرژانتين با ۶ امتياز و تفاضل گل بهتر صدرنشين است و ايران در رده دوم قرار دارد. بازي ايران با آرژانتين صعود اين دو تيم به عنوان صدرنشين يا تيم دوم گروه را تعيين مي‌کند. اگر ايران در اين مسابقه پيروز شود، صدرنشين صعود مي‌کند در غير اين صورت با کسب حتي نتيجه تساوي تيم دوم خواهد بود.
در صورت صعود ايران به عنوان تيم دوم
در صورتي که تيم ملي فوتسال ايران در گروه F دوم شود، در مرحله يک هشتم با تيم دوم گروه B بازي خواهد کرد. در حال حاضر در گروه B روسيه با ۶ امتياز صدرنشين است و گواتمالا و مصر دوم و سوم هستند. ازبکستان هم بدون امتياز در رده چهارم است. بازي‌هاي امروز گروه B بسيار تعيين کننده است چرا که مصر با ازبکستان بازي مي‌کند و گواتمالا با روسيه.
روسيه به احتمال زياد پيروز بازي با گواتمالا است ولي پيش بيني مي‌شود ازبکستان تيم مصر را شکست بدهد و با تفاضل گل بهتر در رده دوم اين جدول جاي بگيرد. در اين صورت ايران با ازبکستان برگزار کننده ديدار مرحله يک هشتم است مگر اينکه مصر امروز بتواند ازبکستان را متوقف کند و حداقل يک امتياز بگيرد.


در صورت صعود ايران به عنوان صدرنشين
اگر ايران بتواند در بازي آخر مرحله گروهي خود برابر آرژانتين پيروز شود، در مرحله يک هشتم به مصاف تيم دوم گروه E خواهد رفت. در گروه E صعود اسپانيا به مرحله بعد به عنوان صدرنشين تقريباً قطعي است چرا که اين تيم در آخرين بازي خود به مصاف آنگولا مي‌رود و به احتمال زياد پيروز مي‌شود.
رقابت براي کسب رده دوم در اين گروه بين ژاپن و پاراگوئه است که هر دو تيم سه امتيازي هستند. نتيجه بازي پاراگوئه با ژاپن در صورت تساوي يا برد ژاپن منجر به صعود اين تيم آسيايي به عنوان تيم دوم خواهد شد در غير اين صورت پاراگوئه بعد از اسپانيا دوم مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد