فارس/ کارشناس فوتبال آسيا و عضو کميته رسانه اي AFC در زمينه احتمال حذف الهلال مقابل پرسپوليس به خبرنگار فارس پاسخ داد.
شب گذشته نيکولو شيرا خبرنگار معروف ايتالياي ادعاي بزرگي مطرح کرد و از احتمال حذف الهلال رقيب پرسپوليس از ليگ قهرمانان آسيا خبر داد.
خبرنگار ايتاليايي در توئيتر خود خبر داد که الهلال به دليل تخلفاتي که عليه سباستين جووينکو هافبک ايتاليايي سابقش انجام داده ممکن است از سوي فدراسيون جهاني فوتبال(فيفا) با جرائم سنگيني از جمله کنار گذاشتن از ليگ قهرمانان آسيا مواجه شود.
در همين رابطه خبرنگار فارس براي جويا شدن از واقعيت اين خبر و آيا احتمال دارد الهلال در بازي مقابل پرسپوليس حضور پيدا نکند به سراغ سلطان المهوس خبرنگار سرشناس عربستان و عضو کميته رسانه اي AFC رفت.
خبرنگار و کارشناس حقوقي فوتبال آسيا در اين زمينه، گفت: در پرونده الهلال با سباستين جووينکو در صورت اثبات تخلف حداکثر جرائم طبق قوانين فيفا براي تيم الهلال به شرح زير است: کسر امتياز، پرداخت جريمه مالي، بسته شدن پنجره نقل و انتقالات و سقوط به دسته پايين است.
وي در ادامه تاکيد کرد: تنها گزينه، فريبکاري و جعل سند باعث مي شود تيمي از رقابت هاي سال آينده ليگ قهرمانان آسيا کنار گذاشته شود و در دوره کنوني اين تخلف اعمال نمي شود. در نتيجه ادعاي اين خبرنگار ايتاليايي کاملا غلط است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد