ايسنا/ با توجه به حضور پرسپوليس در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا و هم چنين صعود به مراحل بالاتر ممکن است شروع ليگ برتر با غيبت اين تيم همراه باشد. 

با وجود اين اتفاق سازمان ليگ برتر روي شروع بازي هاي فصل جديد از 27 مهر تاکيد دارد. سهيل مهدي رييس کميته مسابقات در اين باره مي گويد:« مسابقات ۲۷ مهر شروع مي‌شود. احتمال دارد با توجه به حضور پرسپوليس در يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان زمان بازي اين تيم يکي دو روز به تأخير بيفتد. البته ان‌شاءالله پرسپوليس بتواند به مرحله نيمه‌نهايي و بالاتر هم برود و نتايج مورد انتظار مردم را به عنوان نماينده خوب کشورمان ثبت کند اما بايد براي برنامه ريزي بازي‌هاي اين تيم در ليگ برتر ابتدا ببينيم در ليگ قهرمانان چه نتايجي کسب مي‌کند. هرچند بازي‌هاي پرسپوليس را در جاهاي خالي ليگ برتر پيش‌بيني کرده‌ايم.»
او در پاسخ به اين سوال که ابتدا تصميم گرفته بود بازي ها از اوايل مهر ماه آغاز شود اما چه شد که تاريخ آن به پايان اين ماه موکول شد؟ گفت:« به اين دليل که فصل گذشته ليگ را دير تمام کرديم بايد ۸ هفته بين دو ليگ به تيم‌ها زمان مي‌داديم. آن هم براي ليگي که در حالت معمولي و با آرامش تمام مي‌شد. در شرايطي که سال گذشته ليگي فرسايشي داشتيم که ۱۱ ماه طول کشيد. در اين وضعيت ۸ هفته زمان مناسبي براي ريکاوري و استراحت بازيکنان و بازگشت به مسابقه نبود. به همين دليل ناچار شديم زمان بيشتري در اختيار باشگاه‌ها قرار دهيم تا مشکلات شديد بدني، مصدوميت ها و مسائلي از اين دست به ويژه امسال که سال منتهي به جام جهاني است پيش نيايد و کمترين ريسک به وجود بيايد. نبايد اين موارد به تيم ملي در سال جام جهاني منتقل شود. به همين دليل ناچار شديم علي‌رغم شرايط فعلي خود برنامه را تغيير بدهيم تا اين مسائل کمتر اتفاق بيفتد.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد