تسنيم/ کارشناس فوتسال کشورمان گفت: تيم ملي بايد براي هر بازي برنامه داشته باشد در غير اين صورت کارش در ادامه راه سخت خواهد بود.

عليرضا افضل در خصوص پيروزي 4 بر 2 تيم ملي فوتسال ايران مقابل آمريکا اظهار داشت: بازيکنان و کادرفني خيلي خوبي داريم که چند سال است کنار يکديگر هستند. همين موضوع توقعات را بالا برده و تيم ملي بايد خيلي بهتر از اين کار کند. آمريکا اصلاً جايگاهي در فوتسال ندارد و تيم‌هاي ليگ يکي ما هم قوي‌تر از آمريکا هستند.
وي افزود: آمريکا نمي‌توانست 4 پاس متوالي به هم بدهد اما آنقدر بد بوديم که آنها جسارت پيدا کردند به سمت دروازه ما بيايند. نبايد اجازه دهيم تيم‌هايي مانند آمريکا که ضعيف‌تر از تيم‌هاي دسته اولي ايران هستند، مقابل ما «پاورپلي» کرده و با 5 بازيکن به سمت دروازه ما حمله کنند. در بازي با صربستان هم تيم ما آنطور که بايد؛ نبود. بايد از تيم ملي حمايت کنيم ولي به عنوان يک مربي نگران هستم. بايد بدانيم هيچ تيمي ضعيف نيست و همه کشورها براي بقا در مسابقات مي‌جنگند.
اين مربي تصريح کرد: هدف و نوع بازي ما در هشت سال قبل اين بود که سه نفر عقب توپ را به بازيکنان راس مي‌ رساندند و سپس به حمله اضافه مي‌شدند، اما آمريکا از نيمه زمين خود دفاع مي‌کرد و همين موضوع باعث شده بود نتوانيم به هدف‌مان برسيم.
افضل در واکنش به اين موضوع که به نظرش تيم ملي مي‌تواند موفقيت‌ دوره قبل را تکرار کند يا خير؟ گفت: ناظم‌الشريعه از ليگ برتر انتقاد مي‌کند اما خودش سه ماه وقت داشت تا با تيم ملي کار کند که بيشتر روي مسائل بدني کار کرده است. وقتي بازيکن راس‌مان از کار مي‌افتد ديگر برنامه‌اي براي حمله نداريم. الان وقت تخريب نيست اما نقاط ضعف‌مان را مي‌گوييم تا شايد کادرفني از آن استفاده کند و براي بازي هاي بعد برطرف شود. نبايد بازيکني مانند صميمي به لحاظ ذهني آنقدر ناآماده باشد که توپ را بيرون محوطه جريمه بگيرد. تاکنون چنين اشتباهي از او نديده بودم. اين يعني بازيکن از لحاظ ذهني آماده نيست. بايد براي هر بازي برنامه داشته باشيم اما اگر بخواهيم همين طور پيش برويم کارمان سخت خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد