فارس/ سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: مصدوميت کاظمي شوک بزرگي به تيم ايران وارد کرد، اما خوشبختانه با تلاش بازيکنان نظم تيمي چين را برهم زديم و نتيجه لازم را کسب کردم.
تيم ملي واليبال ايران با پيروزي 3 بر يک مقابل چين و کسب ششمين برد متوالي به ديدار نهايي رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا راه يافت.
بهروز عطايي بازي شاگردانش مقابل چين را سخت توصيف کرد و گفت: پيش‌بيني يک بازي سخت را داشتيم. مقابل تيمي بازي کرديم که در ليگ ملت‌ها شرکت نکرد تا خود را براي حضور در قهرماني مردان آسيا آماده کند.
وي با بيان اينکه عملکرد تيم چين نشان دهند کيفيت اين تيم بود، تصريح کرد: چين پيش‌تر تيم ملي ژاپن را با نتيجه سه بر صفر شکست داده بود و بسيار قدرتمند در اين رقابت‌ها ظاهر شده است. به همين دليل سعي کرديم عملکرد اين تيم را بررسي کرده و نقاط ضعف و قوت آن را پيدا کنيم.
سرمربي تيم ملي واليبال ايران در تشريح نقاط قوت تيم چين و چگونگي مهار اين تيم ازسوي شاگردانش، گفت: چين در کار تهاجمي بسيار خوب بود و سرويس با ريسک بالا مي‌زد. دو مهاجم بلند زن چين عملکرد بسيار خوبي داشتند با اين حال فکر مي‌کنم به جز ست دوم و به‌خصوص در ست سوم و چهارم نظم تيمي چين را برهم زديم تا جايي که اين تيم در ست چهارم دچار اشتباهات مکرر شد و خوشبختانه با استفاده از اشتباهات حريف، نتيجه لازم را کسب کرديم.
وي ادامه داد: در جريان اين بازي به هر دو تيم فشار آمد. از شروع رقابت‌ها تا پيش از بازي مقابل چين، تيم ايران کم خطا بود ولي امروز به خاطر فشار زياد بازي در ست اول تا سوم، تيم ايران 11 الي 12 اشتباه در هر ست داشت که نشان‌دهنده حساسيت و فشار بالاي بازي بود.
عطايي اما از دو مشکل تيم ملي ايران در بازي مقابل چين هم صحبت کرد و گفت: مقابل حريف دو مشکل هم داشتيم. روز قبل ميثم صالحي مصدوم شد و امروز با وجود دردي که داشت با غيرت بازي کرد و عملکردش قابل دفاع بود.
وي ادامه داد: مشکل ديگر مصدوميت صابر کاظمي در جريان گرم کردن پيش از بازي از ناحيه بيني بود. او خون‌ريزي شديدي از ناحيه بيني داشت به طوري که بخشي از زمين مسابقه خون‌آلود شد و موجب تاخير 10 دقيقه در شروع بازي شد. به دليل خون‌ريزي شديد بيني صابر، در ست اول و دوم نتوانستيم از او استفاده کنيم اما امين اسماعيل‌نژاد عملکرد بسيار خوبي داشت.
سرمربي تيم ملي واليبال گفت: مصدوميت صابر شوک به تيم وارد کرد و ترکيب اوليه تيم ايران را بهم زد. با وجود درد و خون‌ريزي بيني کاظمي، پزشک تيم او را به بازي رساند و کاظمي هم با تلاش زياد و با غيرت بازي کرد.
عطايي با ابراز رضايت از کار گروهي شاگردانش در بازي مرحله نيمه‌نهايي، افزود: خوشبختانه کار گروهي تيم بسيار خوب بود. همه بچه‌ها به نوعي به انسجامي تيمي کمک کردند. خوشحالم که اين بازي به سود تيم ملي ايران تمام شد. تمام تلاش بازيکنان ايجاد شادي براي مردم ايران است و اميدوارم با دعاي خير مردم، شادي بزرگي براي ملت عزيزمان رقم بزنيم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد