تسنيم/ سايت کميته بين‌المللي پارالمپيک از عملکرد زهرا نعمتي در بازي‌هاي ۲۰۲۰ توکيو تمجيد کرد.
به نقل از روابط عمومي کميته ملي پارالمپيک، وب سايت کميته بين‌المللي پارالمپيک با انتشار گزارشي از بزرگترين دستاوردهاي ورزشکاران در طول بازي‌هاي پارالمپيک 2020 توکيو ياد کرد.
در اين مقاله از پنج ورزشکار برتر بازي‌ها ياد شده است و نام زهرا نعمتي به عنوان اولين ورزشکار به چشم مي‌خورد. در اين مطلب آمده است:
«زهرا نعمتي با پشتکارش برتري خود را اثبات کرد.
در بازي هاي پارالمپيک توکيو 2020، به جز زهرا نعمتي هيچ کدام از مدال آوران ريو 2016 در رشته تيروکمان موفق به کسب مدال نشدند. 
وي توانست در ديداري بسيار نزديک رقيب ايتاليايي خود را در تير طلايي شکست دهد و سومين طلاي متوالي خود را به کارنامه‌اش اضافه کند. پيش از اين، تنها کسي که موفق به کسب مدال‌هاي پي در پي شده، مارگارت هريمن آفريقايي است که توانست در بازي‌هاي 1960، 1964، 1968 و 1972 مدال طلاي رشته پارا تيروکمان را از آن خود کند.
کسب سه مدال پي در پي طلا توسط زهرا نعمتي بيانگر توانمندي‌هاي او در طول ساليان گذشته در اين رشته ورزشي است.
در ابتدا، نام زهرا نعمتي به عنوان اولين زن مدال آور ايراني در بازي هاي المپيک و پارالمپيک مطرح شد. او سپس از اين موفقيت استفاده کرد تا در خصوص حضور زنان در ورزش و افراد داراي معلوليت صحبت کند. 
حال با توجه به آنکه زهرا نعمتي به عنوان يکي ازشش عضو شوراي ورزشکاران IPC انتخاب شده است مي‌تواند تاثيري فراتر از يک ورزشکار پارا تيروکمان بر جنبش پارالمپيک داشته باشد.»

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد