تسنيم/ سرمربي تيم فوتبال منچسترسيتي گفت که فکر نمي‌کند حرفي زده باشد که موجب آزردگي خاطر هواداران اين تيم شده باشد.
اظهارات پپ گوارديولا پس از پيروزي 6 بر 3 چهارشنبه شب تيم فوتبال منچسترسيتي برابر لايپزيگ در شهر منچستر ناراحتي عده‌اي از هواداران تيم انگليسي را در پي داشت اما سرمربي اسپانيايي حاضر نشد بابت حرف‌هايش عذرخواهي کند.
گوارديولا پس از آن بازي گفت انتظار داشت که هواداران بيشتري در ورزشگاه براي حمايت از شاگردان او حضور پيدا مي‌کردند. اين در شرايطي بود که 38 هزار و 62 نفر در ورزشگاه 53 هزار نفري اتحاد حضور داشتند و به استثناي سکوي هواداران تيم ميهمان که تقريباً خالي بود، در سکوهاي مخصوص هواداران تيم ميزبان صندلي‌هاي خالي زيادي وجود نداشت. همين موضوع سبب شد که خبرنگاران از گوارديولا بپرسند که آيا او بابت اظهاراتش پشيمان است يا خير.
گوارديولا در پاسخ به اين سؤال گفت: من گفتم که از پر نبودن استاديوم ناراحتم؟ هر کسي ممکن است از اين حرف من برداشت خودش را داشته باشد، پس من به خاطر حرفي که زدم عذرخواهي نمي‌کنم، چون چيز بدي نگفتم. در حقيقت حتي غافلگير شدم وقتي شنيدم که بعضي‌‌ها ناراحت شده‌اند.
سرمربي سابق بارسلونا و بايرن مونيخ ادامه داد: اين اولين بار نيست که من در دوران مربيگري‌ام چنين حرفي مي‌زنم. در بارسلونا و بايرن هم زماني که ما در ليگ قهرمانان يک بازي سخت داشتيم و مي‌دانستم که زمان سه روزه براي آماده شدن تيم کافي نيست، از هواداران مي‌خواستم که تيم‌مان را بيشتر حمايت کنند. الان هم ما تنها سه روز وقت داشته‌ايم که براي بازي بعدي‌مان آماده شويم در حالي که ساوتهمپتون تمام هفته وقت داشته براي اين بازي آماده شود و به همين دليل مي‌دانم که چه بازي سختي پيش رو داريم. چيزي که من گفتم اين بود که دوست دارم هواداران حضور پرشورتري داشته باشند چون ما به حمايت‌شان نياز داريم. مهم نيست چند نفر به ورزشگاه مي‌آيند اما من از آنها دعوت مي‌کنم که بيايند و از تماشاي بازي لذت ببرند چون ما هم به حمايت‌شان نياز داريم. اگر بعد از 5 فصل که من اينجا هستم، مردم هنوز حرف مرا متوجه نمي‌شوند، به خاطر اين است که خودشان مي‌خواهند برداشت ديگري از حرف‌هاي من داشته باشند.
تيم‌هاي فوتبال منچستر سيتي و ساوتهمپتون از ساعت 15 امروز (شنبه) برابر يکديگر به ميدان مي‌روند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد