تسنيم/ سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، ديدار پرسپوليس و الهلال را تقابل دو تيم پُرهوادار، پُرافتخار و ابرقدرت قاره کهن ناميد.
سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) در گزارشي، به بررسي قرعه‌کشي مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا پرداخت و آنها را ديدارهايي کلاسيک ناميد.
AFC در مورد ديدار الهلال و پرسپوليس نوشت: تقابل واقعي دو ابرقدرت فوتبال آسيا. اين مسابقه ميان دو تيمي است که داعيه بزرگترين و بهترين تيم آسيا بودن را با پايگاه حمايت انبوه هواداران و کلکسيوني پُر از جام دارند. الهلال هم به دنبال احياي فُرم تيم سال 2019 خواهد بود که پس از حدود دو دهه ناکامي به مقام قهرماني ليگ قهرمانان آسيا رسيد.
پرسپوليس که مسابقات سال هاي 2018 و 2020 را به عنوان نايب قهرمان به پايان رساند، در رقابت‌هاي امسال بدون انگيزه نيست و براي کسب نخستين قهرماني خود در ليگ قهرمانان آسيا تلاش مي‌کند. دو تيم با يکديگر غريبه نيستند و پيش از اين در مسابقات آسيايي، هشت بار با يکديگر روبرو شده‌اند. آخرين بازي دو تيم به سال 2017 برمي‌گردد که الهلال با پيروزي 6 بر 2 در مجموع دو مسابقه بر پرسپوليس غلبه کرد و در فينال مغلوب اوراوا رد دايموندز شد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد