آخرين خبر/ زندگي به عنوان يک هوادار استقلال در اين روزها و سال‌ها، دل شير مي‌خواهد. بايد خيلي قدرت و جرات داشته باشي که از زمين و زمان بر سر تيم محبوبت، انواع بلاها را بياورند ولي همچنان صبح و ظهر و شب به فکر استقلال باشي. بايد خيلي عاشق اين تيم باشي که همچنان به آينده اميدوار بماني. به عنوان مثال بهتر است يک روز زندگي يک هوادار استقلال را بررسي کنيد تا به عمق فاجعه پي ببريد. چهارشنبه، 24 شهريور براي استقلالي ها اينگونه گذشت:
* صبح: فريادشيران
به عنوان هوادار استقلال، صبح‌تان با ديدن مصاحبه ناصر فريادشيران، معاون اجرايي باشگاه شروع مي‌شود. او در اين گفت و گو به مجري برنامه فوتبال برتر تاخته و درود فرستاده بر جواد خياباني و پيمان يوسفي. درنهايت هم با ادبياتي که سايت منتشر کننده مصاحبه آن را سه نقطه گذاشته و سانسور کرده از تنبيه مجري در اولين رودررويي حرف زده و گفته بجنگ تا بجنگيم. فريادشيران 98 درصد معروفش را هم تصحيح کرده و گفته منظورش 90 درصد بوده. او به خسرو حيدري هم بابت انتقاد از مددي تاخته و دليل حرف‌هاي شماره 2 را قول علي فتح‌الله زاده يا احتمالا علي خطير را گفته مي شود شانس مديرعاملي دارند، براي حضور در هيات‌مديره و آکادمي باشگاه اعلام کرده است! 
* ظهر: ملکيان  
حوالي ظهر همان روز به عنوان يک هوادار استقلال مي‌توانيد مصاحبه رييس هيات مديره باشگاه را بخوانيد. از بررسي ادامه همکاري با مجيدي در هيات‌مديره تا اينکه همه امکانات براي استقلال در دبي فراهم شده بود. از اينکه استقلال بايد قهرمان جام حذفي مي‌شد تا حمايت از مددي. از اعلام سايت‌هاي شرط‌بندي به عنوان منتقدان مديريت باشگاه در فضاي مجازي تا نظر فني دادن درباره عملکرد فرشيد اسماعيلي در فينال جام حذفي. از اتهام عجيب و قابل پيگرد قانوني بي‌اخلاقي‌هاي زياد به اسماعيلي تا وعده حضور 2 عضو ديگر در هيات‌مديره. در کل يعني تکليف کادرفني استقلال هم هنوز معلوم نيست.
* شب: مددي
شب براي يک هوادار استقلال با حرف‌هاي مديرعامل همراه است. مددي به برنامه ورزشگاه شبکه پنج سيما رفته است تا حرفهايش را برند. مديرعامل از بررسي نتايج استقلال و مجيدي براي رسيدن به نتيجه نهايي ماندن يا رفتن سرمربي مي‌گويد تا به نوعي حرفهاي ملکيان را تاييد کند. از اينکه بعد از جذب قاسمي‌نژاد، از نظر هواداران استقلال، بهترين مديرعامل ايران بود اما دوباره مورد فحاشي قرار گرفت. از بي‌ثباتي مجيدي تا اعلام نام سرمربي به عنوان راس قصه انتقال قايدي! او هم مثل ملکيان به اسماعيلي تاخت و اعلام کرد نظر مجيدي هم روي نماندن شماره 8 بوده و البته پرونده شکايتش از فرشيد اسماعيلي را دوباره به جريان مي اندازد. آقاي مديرعامل از مدافع چپ جديد استقلال هم نام برد: محمد دانشگر. درنهايت هم اسماعيلي را به دادگاه، غفوري را به کميته انضباطي باشگاه، مظاهري را به کميته تعيين وضعيت فرستاد و همه انتقادات را به لشکر مجازي مرتبط دانست.
* در طول روز: تبريزي، سربازي، پول
يک هوادار استقلال به جز اين مصاحبه‌هاي آزاردهنده، نگراني‌هاي ديگري هم در طول چهارشنبه داشت. پايان معافيت تحصيلي سياوش يزداني و محمدحسين مرادمند که ممکن است آنها را از استقلال جدا کند؛ شکايت مرتضي تبريزي بابت عدم دريافت مطالباتش  که البته تا آخر وقت تکذيب شد و شوک احتمال حذف از ليگ قهرمانان فصل بعد به خاطر مجوز حرفه اي؛ قصه پول الشباب که 14 شهريور به باشگاه رسيد ولي يک هفته بعد به حساب بازيکنان واريز شد که براي خودش داستاني است.
* برآيند روزانه: ترس قبل از خواب
هوادار استقلال قبل از خواب، اين روز تلخ را براي خودش تجزيه و تحليل مي‌کند و باز هم مي ترسد؛ دو عضو جديد هيات مديره، آرش کوشا و حسين شهرياري هستند؟ مگر استقلال، سايپاست؟ پدرخوانده هاي جوان احتمالا رقابت را از ديگر سياسيون براي سيطره بر استقلال برده اند؟ دانشگر کي و کجا دفاع چپ بوده؟ چرا فريادشيران پيراهن نفت را آتش زد؟ خودش مي گويد چون آن پيراهن تيم نفت تهران را قبول نداشت پيراهن را آتش زد وگرنه تعصب ويژه اي به نفت دارد! مجيدي نامه داده که اسماعيلي را نمي‌خواهد حالا که گفته مي‌خواهد و تضمينش مي کند، پس چرا الان به حرفش گوش داده نمي‌شود؟ اسکرين شاتهايش هم منتشر شده است! 
اين مرتضي تبريزي شاکي هماني است که با لگد به جان کلمن افتاد؟ هماني که جلوي دروازه خالي ماشين‌سازي، توپ را به بيرون زد؟ هماني که تنها کار مفيدش براي استقلال هول دادن کنعاني‌زادگان در دربي بود؟ 90 درصد يعني چند درصد؟ يعني ليست مجيدي چند بازيکن داشته؟ اگر فقط شيمبا جذب نشده پس حرداني و سهرابيان با چه کسي مذاکره کردند؟ مجيدي که گفته مطهري و اسماعيلي را مي‌خواهد پس چرا اولي آمده و دومي نيامده؟ ماجراي رايان تفضلي چه شد؟ مگر فرهاد نگفت او را مي گيرد؟ چرا اين بازيکن به استقلال نيامد؟ محمدحسين مرادمند که چکش برگشت خورده، بهتر نيست پولش را براي پرداخت اين چک، پس‌انداز‌ کند تا در دبي به استراحت بپردازد؟ چت مجيدي با ملکيان و مددي چطور به دست اسماعيلي رسيده است؟ مظلومي در استقلال چکاره است؟ چرا کاري نمي‌کند؟ قصه مذاکره با جواد نکونام در لابي شمالي هتل اسپيناس پالاس درست است يا شايعه؟ مجيدي رنگ شروع ليگ را مي‌بيند؟ خبر آمده که ميلاد جهاني و روزبه چشمي با مجيدي به توافق رسيده‌اند، اگر او نباشد باز هم به استقلال مي‌آيند؟ واقعا دولت عوض شده؟ نکند اين حميد سجادي همان مسعود سلطاني‌فر است که بين‌شان اتفاق جان تراولتا و نيکلاس کيج فيلم «فيس‌آف» افتاده؟ چه چهارشنبه اي بوده چهارشنبه هفته قبل! هوادار استقلال سر آخر بايد با قرص سيتالوپرام خوابش ببرد. اگر قوي تر از سيتالوپرام سراغ داريد، معرفي کنيد...

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد