آخرين خبر/ عملکرد خوب پرسپوليس در فصول اخير ليگ قهرمانان آسيا، بيش از هر چيز مديون کار دفاعي فوق‌العاده اين تيم است. پرسپوليس در ديدار مرحله يک هشتم‌نهايي يک بار ديگر دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا سي‌امين کلين‌شيت اين تيم در تاريخ ليگ قهرمانان آسيا ثبت شود. اين تيم با اختلاف رکورددار بيشترين کلين‌شيت بين تيم‌هاي ايراني در ليگ قهرمانان آسياست. پس از پرسپوليس، سپاهان با 26 و ذوب‌آهن با 24 کلين‌شيت قرار دارند.
لک جانشين شايسته براي بيرو
در رکورد تحسين‌برانگيز پرسپوليس در کلين‌شيت در ليگ قهرمانان آسيا، عليرضا بيرانوند دروازه بان سابق و ملي پوش اين تيم نقش به سزايي داشته است. اين دروازه‌بان با 13 کلين‌شيت رکورددار تاريخ باشگاه است. فصل گذشته از هفته سوم حامد لک جانشين بيرانوندي شد که به فوتبال اروپا راه يافته بود. لک شروع فراتر از حد انتظار داشت و با کلين‌شيت‌هاي متعدد مسير حضور پرسپوليس تا فينال را هموار کرد. گلر پرسپوليس در اين فصل روند کلين‌شيت‌هايش را در ليگ قهرمانان ادامه داد تا تعداد کلين‌شيتش به 7 برسد و پس از بيرانوند در رده دوم باشگاه قرار گيرد. اين دروازه‌بان در ليگ قهرمانان آسيا در سال‌هاي 2014 و 2015 در تراکتور 3 بازي گل نخورد تا تعداد کلين‌شيتش به عدد 10 برسد. لک در تراکتور هم پس از اخباري در جايگاه دوم بيشترين کلين‌شيت قرار دارد. بيرانوند و لک در مجموع 20 کلين‌شيت براي پرسپوليس به جاي گذاشتند. سوشا مکاني، عليرضا حقيقي، ميثاق معمارزاده، آسمير آودوکيچ و بوژيدار رادوشوويچ ساير دروازه‌بان‌هايي هستند که براي پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا کلين‌شيت داشته‌اند.
لک به دنبال شکستن رکورد گردان 
حامد لک در بيست و سومين بازي خود در ليگ قهرمانان آسيا تعداد کلين‌شيت‌هايش دو رقمي شد. به جز لک تنها 4 دروازه‌بان در تيم‌هاي ايراني به چنين آماري رسيدند. مهدي رحمتي، عليرضا بيرانوند، محمدرشيد مظاهري و شهاب گردان رکوردداران بيشترين کلين‌شيت بين تيم‌هاي ايراني در ادوار ليگ قهرمانان آسيا هستند. در بين اين دروازه‌بان‌ها تنها شهاب گردان آمار بهتري از لک داشته است. گردان که روزهاي خوبي را در ليگ قهرمانان در ذوب‌آهن پشت سر گذاشته و تجربه فينال ليگ قهرمانان را بدست آورده بود در 21 ديدار به 10 کلين‌شيت رسيد. ساير رکوردداران کلين‌شيت عملکرد ضعيف‌تري از لک داشته‌اند. رحمتي در 37 بازي، مظاهري در 33 و بيرانوند در 30 ديدار توانستند به دهمين کلين‌‌شيت خود در ليگ قهرمانان آسيا دست يابند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد