ايسنا/ تيم ملي واليبال ايران براي کسب چهارمين عنوان قهرماني خود در رقابت‌هاي آسيايي به مصاف ژاپن خواهد رفت.
مرحله نيمه‌نهايي بيست‌ و يکمين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان آسيا به ميزباني شهر چيبا در کشور ژاپن برگزار شد و تيم‌هاي ايران و چين به مصاف هم رفتند. تيم ملي واليبال ايران در اين رقابت توانست با نتيجه ۳ بر يک به پيروزي برسد تا ضمن کسب سهميه مسابقات جهاني ۲۰۲۲ روسيه به فينال اين رقابت‌ها صعود کند.
کنفدراسيون واليبال آسيا پس از پيروزي ايران مقابل چين نوشت:" واليبال ايران براي دفاع از عنوان قهرماني خود در رقابت‌هاي آسيايي، چين را شکست داد و به فينال اين رقابت‌ها رسيد.
ميلاد عبادي پور، کاپيتان تيم ملي واليبال ايران که ۱۲ امتياز در اين پيروزي به دست آورد، گفت: "ما به تيم ملي واليبال چين بسيار احترام مي‌گذاريم بنابراين ۱۰۰ درصد توان خود را گذاشتيم که پيروز اين ديدار شويم. مي‌دانستيم که بازي سختي با چين خواهيم داشت. بايد بگويم که تيم ملي واليبال ايران اکنون همه چيز دارد."
تيم‌هاي ايران و چين تقريبا از توانايي يکساني برخوردار بودند و امتيازات خود را رد و بدل کردند و هيچ کدام نتوانستند برتري قاطعي را به دست آورند."
کنفدراسيون واليبال آسيا ادامه داد: "واليبال ايران در فينال روز يک‌شنبه به دنبال افزايش تعداد جام قهرماني خود به عدد چهار است. ملي‌پوشان ايران عنوان قهرماني اين رقابت‌ها را  در سال‌هاي ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و اخيرا در سال ۲۰۱۹ به دست آورده‌اند."
در ديگر بازي‌ نيمه نهايي اين رقابت‌ها، از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ايران تيم ملي واليبال ژاپن به مصاف تيم ملي واليبال چين تايپه رفت. ژاپن در يک بازي نزديک موفق شد حريفش را با نتيجه ۳ بر ۱ شکست دهد تا حريف واليبال ايران در فينال مسابقات آسيايي شود. ملي‌پوشان واليبال ايران در حالي فردا براي ششمين‌بار در فينال رقابت‌هاي قهرماني مردان آسيا حضور خواهند يافت که تا کنون سه مقام قهرماني در سال‌هاي  ۲۰۱۱ ( با هدايت ولاسکو)، ۲۰۱۳ ( با هدايت ولاسکو) و ۲۰۱۹ (با هدايت کولاکوويچ) به دست آورده‌اند. هم‌چنين تيم ايران در سال‌هاي ۲۰۰۹ (حسين معدني) و ۲۰۱۵ (پيمان اکبري تيم ملي ب) در ديدار نهايي حضور يافت و در هر دوره نيز با شکست برابر ژاپن، نايب قهرمان قاره کهن آسيا شد.
گفتني است تيم ملي واليبال ايران در سال‌هاي ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ به ترتيب با شکست تيم‌هاي چين، کره‌جنوبي و استراليا به مقام قهرماني دست يافت. تيم ملي واليبال ايران تاکنون در رقابت‌هاي آسيايي به سه طلا، دو نقره و يک برنز دست يافته است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد