آخرين خبر/ کلاني مي گويد دشمنان داخلي چوب لاي چرخ مملکت و مردم مي‌‎گذارند.
پيشکسوت پرسپوليس معتقد است که بايد شرايط براي حضور اين تيم در مسابقات فراهم باشد.
حسين کلاني در گفت‌وگويي با رسانه رسمي باشگاه پرسپوليس، اظهار داشت: دنيا تغيير کرده است. بازيکنان پرسپوليس را مرتب با ما و گذشته مقايسه نکنيد. اين بچه‌ها موفق‌ترين پرسپوليس تاريخ را ساخته‌اند.  
پيشکسوت پرافتخار فوتبال کشورمان گفت: بازيکنان احساس مي‌کنند به عنوان فردي از پرسپوليس، تنها مانده‌اند و پشتيباني غير از هواداران، همبازيان و باشگاه ندارند. غيرت، تعصب، همبستگي و حس فداکاري عجيبي در تيم وجود دارد که متمايز از ديگر تيم‌ها است. پرسپوليس هميشه متفاوت بوده ولي چند سال است که شرايط خاصي بر تيم حاکم شده. متاسفانه در حالي که ديگر کشورها براي قهرماني‌نماينده‌ خودشان در آسيا بسيج مي‌شوند، در اين جا، برخي افراد، کارهايي مي‌کنند که جلوي موفقيت نمايندگان ايران به خصوص پرسپوليس گرفته شود؛ در حالي که پاي اعتبار، افتخار، عزت و احترام کشور در ميان است. الان فقط با دشمنان خارجي روبه‌رو نيستيم، بلکه دشمنان داخلي چوب لاي چرخ مملکت و مردم مي‌‎گذارند. 
او ادامه داد: خوشحال هستيم که پرسپوليس با وجود شرايط سختي که دارد، به مرحله بعدي ليگ قهرمانان آسيا رسيد. پرسپوليس بر اساس شايستگي و لياقت خود پيش مي‌رود. ناراحت کننده است وقتي مي‌بينيم هر باشگاه ايراني با مشکلات زيادي که داشتند، به مسابقات رفته‌اند. همه آنها آسيب‌ديده هستند. 
بازيکن پيشين و برجسته پرسپوليس درباره شرايطي که اين باشگاه در گذشته و حال براي ليگ قهرمانان با آن روبه‌رو بوده است، اضافه کرد: ما مي‌بينيم در کشورهاي ديگر همه بسيج مي‌شوند تا تيم‌شان به قهرماني برسد. هزينه‌هاي سنگين براي ميزباني، کوچکترين کاري است که در اين مسير انجام مي‌دهند؛ بعد در اين جا، همه چيز برعکس است. يک‌سري متحد مي‌شوند که نماينده ايران قهرمان نشود. بعضي هم که وقتي مي‌بينند يک تيمي مثل پرسپوليس بالا رفته است، مسووليت خودشان را انجام نمي‌دهند. اين اتفاقي است که باعث شد در دو فينال قبلي، قهرمان نشويم. فوتبال ايران با اين سابقه و افتخارات هنوز يک جام از اين بازي‌ها ندارد. 
کلاني در پاسخ به اين سوال که چه عاملي باعث شده است پرسپوليس حتي بيشتر از ديگر تيم ها دچار مشکلات و سنگ‌اندازي باشد ولي در اين سال‌ها نتايج خيره‌کننده بگيرد، خاطرنشان کرد: بازيکنان همه تيم‌ها روي لباس خودشان تعصب دارند. حرفي که مي‌زنم به معناي ناديده گرفتن اين مساله نيست، ولي از گذشته تا امروز مساله پرسپوليس واقعا مجزا از ديگر تيم‌ها بود. شما اين حس قوي را با اين قدرت و به اين مقدار در جاهاي ديگر نمي‌بينيد. در سال‌هاي اخير هم اتفاقاتي افتاد که اين مساله خيلي تقويت شد. اين فضا ناشي از قهرماني‌ها نبود، بلکه ابتدا اين شرايط پيش آمد و بعد قهرماني‌ها در پي آن روي داد. من کنار تيم رفته‌ام و ديدم که روي اسم پرسپوليس يک تعصب خاصي دارند. بچه‌ها واقعا نسبت به باشگاه و تيم خودشان غيرتي هستند. اين‌ها اگر نبود قطعا تحمل شرايط، براي آن‌ها ممکن نمي‌شد. اهميت هواداران و پيراهن تيم باعث شده از خيلي چيزها بگذرند. پاداش که هيچ، مطالبات را هم نمي‌گيرند ولي به خاطر آن علاقه‌اي که کادر فني و هوادارن ايجاد کرده‌اند، باز با تمام وجودشان در زمين بازي مي‌کنند. فداکاري به بخشي از وجود پرسپوليس تبديل شده است.  
او ادامه داد: من در پرسپوليس منيت نمي‌بينم. يک پيکر واحد مي‌بينم. براي همين است که هر بازيکن جديدي که مي‌آيد، بعد از يکي دو هفته هماهنگ و بخشي از اين پيکر مي‌شود؛ به شکلي که انگار چند سال است در اين جا بازي مي‌کند. آنها در شکست و سختي‌ها با هم هستند و وقتي هواداران هم بخشي از اين پيکر واحد مي‌شوند، حتي بعد از شکست‌ها و ناکامي‌ها هم قهرماني و پيروزي در انتظار است. 
کلاني افزود: من از مسوولان مي‌خواهم نه به خاطر اسم پرسپوليس، بلکه به خاطر نام ايران روي مشکلات تيم حساس باشند. موضوع الان کشور و وطن، غيرت و تعصب همه ما در قبال آن و عزت و احترام ديگران نسبت به ايران است. الان ديگر توطئه عليه پرسپوليس يا بي‌تفاوتي نسبت به مشکلات آن معنا ندارد. اين خيلي بد است که درست در لحظاتي که بايد حمايت صورت بگيرد، چند دستگي مي‌شود و گاهي اين مساله تحت تاثير هواداران تيم‌هاي ديگر اتفاق مي‌افتد!  
اين پيشکسوت خوشنام در نهايت گفت: پرسپوليس همين الان، نماينده ايران است. بخواهيم يا نخواهيم، شکست يا موفقيتش، شکست يا سربلندي مملکت و مردم ايران است. در اين شرايط دامنه مسايلي از اين دست، به تيم‌هاي ملي هم کشيده شد. وقتي حميد استيلي در تيم ملي المپيک بود، هيچ همکاري صورت نگرفت. به تيم ملي بازيکن نمي‌دادند و عليه تيم، حواشي ايجاد مي‌شد. خود فدراسيون احترام لازم را به تيم نگذاشت. من اميدوارم اين بار شرايط تغيير کند؛ هر چند پرسپوليس با کمبودهايي مثل نداشتن بازي رسمي بايد در آسيا بازي کند که اين موضوع هم عجيب است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد