ورزش 3/ کاپيتان باتجربه تيم ملي فوتبال زنان ايران، يکي از اميدهاي درخشش و گلزني در مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا به شمار مي‌آيد.
پس از خداحافظي سارا قمي از عرصه فوتبال ملي، حالا زهرا قنبري نقش بزرگ‌تر تيم ملي فوتبال زنان ايران را دارد و در واقع وظيفه کاپيتاني تيم برعهده اوست؛ قنبري که در کارنامه‌اش چند دوره خانم گلي ليگ برتر فوتبال زنان و هم‌چنين عنوان ويژه «برترين گلزن تاريخ ليگ فوتبال زنان ايران» را دارد، يکي از اميدهاي اصلي در راه طلسم‌شکني بزرگ است؛ طلسمي به نام صعود به جام ملت‌هاي آسيا.
قنبري که چند ماه ديگر جشن تولد 30 سالگي خود را برگزار مي‌کند، به رغم بازي در پست هافبک مياني، تجربه زياد بازي در پست مهاجم را دارد و يک بازيکن با قابليت بازي در چند پست در فهرست تيم ملي فوتبال زنان ايران است.
اين هافبک-مهاجم با انگيزه اهل استان کرمانشاه، شم بالاي گلزني دارد و کارنامه دوران بازي‌اش تاکنون اين مسئله را به خوبي به اثبات مي‌رساند؛ تجربه قنبري از اين حيث در تيم ملي بزرگسالان با اختلاف بيش از سايرين است، چرا که او از 15 سالگي به تيم ملي دعوت شده و در 15 سال گذشته، پايِ ثابت اردوهاي ملي بوده است.
البته که مصدوميت در ماه‌هاي گذشته او را از فهرست تيم ملي دور کرده بود، اما پيش از اعزام به تاشکند، در 2 اردوي آماده‌سازي قنبري در کنار ملي‌پوشان تمرين کرد و اين روزها آخرين تمرينات هماهنگي و آماده‌سازي را در کنار همبازيان خود دارد تا با آمادگي کامل و هماهنگي لازم در ترکيب تيم ملي به ميدان برود.
بايد ديد کاپيتان تيم ملي فوتبال زنان ايران پس از گذراندن دوران مصدوميت، در چه سطح کيفي قرار دارد و در مقابل بنگلادش و اردن چه عملکردي را از خود نشان خواهد داد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد