ورزش 3/ نبي کيتا با يک ضربه والي تير خلاص را به کريستال پالاس زد و خوشحالي منحصر به فردي انجام داد.
ليورپول در چارچوب هفته پنجم ليگ برتر انگليس در آنفيلد پذيراي کريستال پالاس و شاگردان پاتريک ويرا بود که با يک بازي تهاجمي سه امتياز خانگي را کسب کرد و موقتا در صدر جدول قرار گرفت.
شاگردان کلوپ که با گل‌زني مانه و صلاح دو بر صفر پيش بودند دست از بازي رو به جلوي خود نکشيدند و در دقيقه 88 صاحب ضربه کرنر شدند. محمد صلاح از سمت چپ دروازه پالاس توپ را بلند سانتر کرد تا گوايتا، گلر کريستال پالاس به زحمت بيفتد و سانتر او را با مشت دفع کند؛ نبي کيتا هافبک خلاق غنايي که پشت محوطه کمين کرده بود حتي اجازه برخورد توپ به زمين پس از اين دفع ناقص را نداد و با شوتي استثنايي چسبيده به خط محوطه جريمه، ضربه والي خود را وارد دروازه پالاس کرد تا شب رويايي کلوپ در آنفيلد با اين گل تکميل شود.

اما درست هنگامي که آنفيلد در شور و حرارت اين گل بود، نبي کيتا بدون اين‌که خوشحالي کند در جاي خود ايستاد و منتظر آمدن هم تيمي‌هايش به سمت خود شد. کيتا با صورتي که حتي اثر کوچک‌ترين لبخندي هم در آن ديده نمي‌شد به سبک ويژه و جالبي به گل‌زني خود واکنش نشان داد. اين سبک خاص جشن گرفتن بي شباهت به شادي معروف اريک کانتونا، شماره 7 افسانه‌اي منچستريونايتد نبود.

کانتونا ستاره جنجالي سابق منچستر که علاوه بر لگد محکم به هوادار کريستال پالاس سابقه زدن يک گل استثنايي نيز به اين تيم را دارد پس از به هم ريختن کامل مدافعان پالاس و صاحب توپ شدن مجدد به زيبايي دروازه اين تيم را باز کرده و پس از گل‌زني در جاي خود ايستاده و به اين سبک جشن گرفته بود.

حال نبي کيتا هافبک همه کاره ليورپولي‌ها گل زيباي خود به کريستال پالاس را به سبک اريک کانتونا جشن گرفت تا پس از سال‌ها خاطره شادي معروف ستاره منچستر را نيز زنده کرده باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد