ورزش 3/ آژاکس ميزبان کامبور بود و مهمانش را به معناي واقعي کلمه تحقير کرد.
آژاکس با به راه انداختن يک جشنواره گل به تمام معنا با نتيجه 9 بر 0 از سد حريف خود گذشت.
 تيم آژاکس با 88 امتياز و اختلافي 16 امتيازي نسبت به تيم دوم (آيندهوون) قهرمان فصل گذشته ليگ هلند شد. اين تيم آمار گلزني قابل توجهي را در آن فصل به جاي گذاشت و با زدن 102 گل در 34 بازي ميانگين 3 گل زده در هر بازي را به نام خود ثبت کرد.
 در شروع فصل جديد، آژاکس با همان فرمان فصل قبل در حال پيشروي است و آثار هيچ گونه رحمي در بازي هاي اين تيم ديده نمي شود. آنها که فصل گذشته با هدايت تن هاگ به رکورد باورنکردني 250 گل زده در 82 بازي (رکورد آژاکس تحت هدايت يوهان کرايوف در سال 1987) دست پيدا کرده بودند تا اينجاي فصل طي 5 بازي 22 گل زده اند و تنها يک گل خورده اند.

آژاکس فصل جديد را با پيروزي 5 بر صفر مقابل نايمخن در خانه شروع کرد؛ بعد از يک تساوي خارج از خانه، اين تيم در دومين بازي خانگي اش ويتس را 5 تايي کرد. پيروزي خارج از خانه 2-0 مقابل زوله در ليگ و 5-1 مقابل اسپورتينگ ليسبون در ليگ قهرمانان اروپا نتايج بعدي آژاکس تا مسابقه امشب بودند؛ مسابقه اي که آژاکس قدرت خط حمله خود را اين بار با 5 تايي کردن نشان نداد بلکه 9 بار دروازه حريف خود را باز کرد تا همه را انگشت به دهان بگذارد.

واکنش سرمربي آژاکس بعد از اين برد هم جالب بود: "من ديدم که بايرن مونيخ بعد از ظهر 7-0 بوخوم را شکست داد. اين اتفاق فقط در هلند اتفاق نمي افتد. اين آمار خوبي است ، اما مربوط به گذشته نيز هست. کاري که چند روز پيش انجام داديم نيز گذشته است. من فقط منتظر آينده هستم."

شاگردان تن هاگ امشب در چارچوب هفته پنجم ليگ هلند به مصاف کامبور رفتند؛ تيمي که در 4 هفته ابتدايي مسابقات 2 برد و 2 باخت داشت و با تفاضل گل +1 انتظار بلايي که در پايان بازي سرش آمد را نداشت. 15 دقيقه ابتدايي بازي گلي نداشت اما از دقيقه 16 تا 84 آژاکس 9 بار دروازه کامبور را باز کرد تا يکي از عجيب ترين نتايج هفته را در فوتبال اروپا رقم بزند؛ 9-0.
تيمبر 16 ، استيون برگويس 19، مازراوي 29، نرس 84-39، تاديچ 60، دارامي 64، هالر 67، وس 76 گل هاي آژاکس را در اين ديدار به ثمر رساندند تا اين تيم در پايان هفته پنجم با 13 امتياز صدرنشين جدول رده بندي باشد؛ نکته قابل توجه اما چيز ديگري است؛ اين تيم طي 5 بازي 22 (4.4 گل در هر بازي – اين آمار در کنار آمار 3 گل در هر بازي فصل گذشته اين ادعاي طنز را در ذهن تداعي مي کند که آيا آژاکسي ها دروازه را مثل گل کوچيک دوران بچگي دستکاري کرده اند که اين چنين آسان و بي پايان گلزني مي کنند؟!) گل زده و تنها يک گل خورده است (0.2 گل در هر بازي). عملکرد آژاکس به گونه اي است که تصور اينکه تيمي بتواند جلودار آن ها باشد بسيار سخت و دور انتظار است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد