ورزش 3/ پس از گردهمايي پرسروصداي هواداران استقلال مقابل ساختمان وزارت ورزش، خبر قابل انتظار از ساختمان اين باشگاه به بيرون درز کرد؛ استعفاي احمد مددي.
 مديرعامل مستعفي استقلال که چهارشنبه شب گذشته در برنامه ورزشگاه در شبکه پنج حاضر شده و با اعتماد به نفس به نقد جدي فرهاد مجيدي پرداخته بود، در فاصله کمتر از ۷۲ ساعت پس از آن مصاحبه، درباره استعفاي خود با وزير ورزش به گفت‌وگو پرداخت که بعد از آن بود اطرافيان وي به خبرنگارها گفتند کار مددي در باشگاه استقلال به اتمام رسيده و مديرعامل جديدي کشتي‌ران آبي‌ها خواهد شد که سال‌هاي متلاطمي را در امور مديريتي پشت سر گذاشته‌اند.
بنابر انتظار اولين نام بيرون آمده از شايعات مربوط به مديريت عامل باشگاه استقلال مصطفي آجرلو بود؛ فردي که نزديک به ۱۰ روز قبل براي نخستين بار نامش براي پست مديريت آبي‌ها مطرح بود، اما حميد سجادي وزير ورزش در يک نشست عمومي اعلام کرد حضور آجرلو در استقلال گمانه‌زني رسانه‌هاست و اين اتفاق رخ نخواهد داد؛ پس از آن بود که شايعات درباره تغييرات مديريت در استقلال به خاموشي گراييد، اما پس از بازي آبي‌ها مقابل الهلال و شکست آنها و در شرايطي که فرهاد مجيدي تيم را در بازگشت به ايران همراهي نمي‌کرد، اين بار مبارزه‌اي جدي براي زمينه‌چيني برکناري مجيدي آغاز شد.
در ۲۴ ساعت پس از باخت مقابل الهلال، هواداران استقلال ناگهان با مصاحبه‌هاي متنوعي از سرمربي سابق آبي‌ها(محمود فکري) مواجه شدند و بعد هم خود مددي بود که رشته کار را در دست گرفت و البته بعد از صحبت‌هايي که وي درباره مجيدي با سه محور تهاجمي انجام داد، روزهاي جمعه و شنبه نيز شايعاتي درباره برخي اتفاقات حاشيه‌اي در اردوي دبي بروز کرد که اين آخري، حد نهايي حملات به فرهاد مجيدي براي اقدام به برکناري وي بود.

مددي در آخرين مصاحبه تلويزيوني خود راجع به آينده فرهاد مجيدي و تصميم‌گيري هيئت مديره باشگاه براي ادامه همکاري با او صحبت کرده بود، اما قبل از آنکه جلسه‌اي بين مديران آبي‌ها تشکيل شود، مددي از سمت خود رفتني شد و ادامه پيدا کردن مباحثي هم که درباره نقل و انتقالات اين تيم مثل بازگشت فرشيد اسماعيلي و چت‌هاي لو رفته از سرمربي و مديرعامل وجود داشت نيز با اين استعفاء نيمه تمام ماند.
حول و حوش اين بازي‌هاي پيچيده، تعدادي از هواداران استقلال ديروز شنبه مقابل دفتر وزارت ورزش صف کشيدند و يک‌صدا به تشويق فرهاد مجيدي پرداختند؛ فردي که شايد انتظار نداشت پس از شکست مقابل الهلال نيز همچنان از حمايت طرفداران برخوردار باشد، اما اين اتفاق ديروز به نفع او و عليه مخالفانش رخ داد تا کمي بعد از ظهر، ماجراي مديريت استقلال شکل تازه‌اي پيدا کند و احمد مددي تصميم به ترک پُستي بگيرد که ابتدا به‌عنوان سرپرستي و سپس در قامت مديرعامل در آن حضور داشت و کمي بيش از يک فصل در آن به فعاليت پرداخت؛ فعاليتي که بنابر دلايل مختلف از طرفداران استقلال جلب نظر نکرد.
در شرايطي که شايعات مربوط به کناره‌گيري مددي تيتر اول رسانه‌هاي ورزشي است، نادر فريادشيران رفيق و همراه مديرعامل سابق باشگاه استقلال اين استعفاء را تکذيب کرده و عقيده دارد استقلال تمريناتش را از روز دوشنبه با فرهاد مجيدي انجام خواهد داد و تغييري در باشگاه اتفاق نمي‌اُفتد! اما بنابر اخبار ديگر، مديرعامل جديد با دو عضو هيئت مديره به باشگاه استقلال اضافه خواهند شد تا کار شکل متفاوتي به خود بگيرد و تيم مديريت جديد که احتمالا دست به تقويت تيم نيز خواهد زد، کارش را آغاز کند.
نکته جالب اينکه با کناره‌گيري مددي، فرهاد مجيدي خود را آماده کار با چهارمين مديرعامل استقلال پس از اميرحسين فتحي، احمد سعادتمند و احمد مددي خواهد کرد و حالا که احتمالا مديريت استقلال مطابق ميل او و هوادارانش تغيير کرده، مسؤوليت‌اش براي هدايت تيم در فصل آتي دو چندان اهميت و حساسيت در پي خواهد داشت.
حالا تماشاگران استقلال در انتظار تصميم سريع حميد سجادي، وزير جديد ورزش و جوانان هستند تا اوضاع اين باشگاه را مشخص کرده و آنها را از شرايط بحراني خارج کند؛ اتفاقي که احتمالا با تعيين مديرعامل جديد طي روزهاي آينده رخ خواهد داد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد