مهر/ مربی تیم ملی هندبال زنان ایران که به دلیل مبت شدن تست کرونا روز گذشته همراه تیم در بازی با اردن حضور نداشت، گفت: شاگردانم با همه سختی بازی را بردند.

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۳ شهریورماه در اردن آغاز شده است. تیم هندبال بانوان ایران از چهار بازی گذشته خود سه بازی را برده و یک بازی را به تیم ژاپن واگذار کرده است. هندبالیست‌های زن کشورمان یکشنبه شب در حالی بازی برابر اردن میزبان بازی‌ها را بردند که سه نفر از مربیان و یکی از بازیکنان به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونایشان نتوانستند در این بازی حضور داشته باشند و کادر فنی از طریق تلفن بازیکنان را هدایت کرده‌اند.
عزت رزمگر مدیر فنی، نشمین شافعیان مشاور فنی و مربی، خدیجه قانع سرمربی و صونیا بیداد یکی از بازیکنان افرادی هستند که تست کرونایشان مثبت شده و به قرنطینه رفته‌اند.
خدیجه قانع مربی تیم هندبال زنان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: متأسفانه روز قبل از مسابقات تست من و آقای رزمگر مثبت شد و درست یک ساعت قبل از بازی با اردن اعلام کردند که تست خانم شافعیان و بیداد هم مثبت شده است. با این اتفاق شرایط برای ما سخت شد. آشفتگی بچه‌ها در ابتدای بازی مشخص بود با این حال شاگردانم توانستند برنده این بازی باشند.
وی ادامه داد: ما در حال حاضر تیم دوم گروه هستیم و اگر بتوانیم بازی روز سه شنبه برابر سوریه را هم ببریم به عنوان تیم دوم به جمع چهار تیم راه یافته و برای اولین بار جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را بدست بیاوریم و دست به کار بزرگی بزنیم.
مربی تیم ملی هندبال بانوان خاطرنشان کرد: طبق قانون مسابقات هر ۷۲ ساعت از تیم‌ها تست می‌گیرند اما این دو روز دو بار از ما تست گرفته‌اند و امیدوارم فردا این اتفاق برای بازیکنان نیافتد.
وی بیان کرد: من در تمام یک سال و نیم گذشته با وجود داشتن دو تیم یکی تیم ملی و دیگری تیم باشگاهی ام و سفر به شیراز و تهران کرونا نگرفتم. تیم ما به خاطر حضور در مسابقات پروتکل‌ها را بسیار رعایت می‌کرد و به نوعی همیشه خارج از مسابقات در قرنطینه بودیم. حتی تیم هر دو دوز واکسن را زده بود.
قانع افزود: با وجود دریافت دو دوز واکسن باز هم به کرونا مبتلا شده‌ایم و نمی دانم با این شرایط ادامه بازی‌ها به چه شکل خواهد شد. امیدوارم هیچکدام از اعضای تیم مشکلی برایشان به وجود نیاید. در این بازی که با کمک سرپرست تیم و فیزیوتراپ تیم را هدایت کردیم امیدوارم برای این دو نفر از کادر مشکلی پیش نیاید.
تیم ملی هندبال بانوان ایران هم اکنون در رده دوم گروه خود قرار دارد و برای قطعی شدن صعودش به جمع چهار تیم باید فردا سه شنبه بازی برابر سوریه را پیروز شود. در این صورت این تیم برای اولین بار راهی مسابقات جهانی می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید