میزان/ پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: نه تنها استقلال در نقل و انتقالات ناکام بود بلکه شاهد برخی رفتار‌ها در دیگر تیم‌ها مثل انتشار فایل صوتی بازیکن هستیم که نشانه ضعف باشگاه در مذاکره است.
پیروز قربانی در مورد شکست تیم استقلال در بازی مقابل تیم الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: تیم استقلال بهتر از آن چیزی بازی کرد که توقع داشتیم. البته این شکست هر چند قابل پیش بینی بود، ولی ناراحتمان کرد به طوری که بعد از گل دوم پسرم عصبانی شد و تلویزیون را خاموش کرد و من ادامه بازی را ندیدم. همانطور که گفتم با این حال این شکست قابل پیش بینی بود و استقلال شاید خیلی بهتر آن چیزی بازی کرد که توقع داشتیم.
وی با اشاره به این که از الهلال تیمی غیر قابل شکست ساخته بودند تصریح کرد: از تیم الهلال غولی ساخته بودیم که واقعی نبود. البته دیگر الان این حرف هامهم نیست چرا که بازی را باختیم. این ذهنیت از درون باشگاه به دیگران القا شد و در ذهن بازیکنان هم رسوخ کرد. این، اما همه دلیل شکست به الهلال نبود بلکه عوامل دیگری از جمله ناکامی در فصل نقل و انتقالات، اختلافات درون باشگاهی و بسیاری موارد دیگر که دیگر آنقدر گفتم خودم هم حوصله صحبت کردن در موردش را ندارم تاثیر منفی خود را گذاشت و استقلال حذف شد.
پیشکسوت باشگاه استقلال با انتقاد از عملکرد استقلال در فصل نقل و انتقالات تاکید کرد: با همه احترامی که برای دوستان قائلم، ولی این تفکر که بازیکن به عشق پیراهن به باشگاهی بیاید دیگر تمام شده است. این حرف‌های برای الان نیست. تیم‌های بزرگ در همه جای دنیا پول بیشتری خرج کرده و در عوض کیفیت بهتری را طلب می‌کنند. آنها که دیوانه نیستند بی جهت پول خرج کنند. این که بگوییم پیراهن استقلال و پرسپولیس فلان قدر می‌ارزد و به عشق پیراهن به این تیم بیایید تمام شده است.
قربانی با انتقاد از رفتار برخی مدیران و مربیان در لیگ برتر در فصل نقل و انتقالات خاطرنشان کرد: با بازاری طرف هستیم که باید به دنبال باکیفیت‌ها باشیم و تعدادشان هم محدود است. من هم در این بازار بودم و وقتی وارد مذاکره می‌شدم می‌گفتم فلان میلیون می‌خواهم، ولی باشگاه مرا مجاب می‌کرد. طبیعی است که هر دو طرف به دنبال امتیازات خود هستند و نمی‌توان به بازیکن خرده بگیریم. این هنر مذاکره است که بازیکن خوب را برای عقد قرارداد مجاب کنیم.
وی ادامه داد: نه استقلال بلکه تیم‌های دیگر هم فایل صوتی بازیکن را منتشر می‌کنند. این ضعف این باشگاه‌ها را نشان می‌دهد. بازیکن این مقدار پول را می‌خواهد، چون به دنبال منافع خود است و این مسئولان باشگاه هستند که باید بازیکن را مجاب کنند تا با آن‌ها قررارداد ببندند. استقلال این فصل بازیکنان خوبی گرفت که در تیم خود شاید بهترین بودند، ولی شرایط در استقلال، تیمی که ادعای قهرمانی دارد فرف می‌کند. استقلال بازیکنان پر وزنی را از دست داد و آیا حالا می‌تواند با این نفرات جدید و در غیاب نفراتی که از دست داد در آسیا که نه در لیگ ایران با تیم هایی، چون پرسپولیس، سپاهان، گل گهر یا فولاد رقابت کند. فکر می‌کنم کار سختی است!
پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان خاطرنشان کرد: آنچه ما در بازی با الهلال دیدم همان تفکرات فرهاد مجیدی بود. هنوز اثری از تفکرات مربی ایتالیایی ندیدیم. باید دید دایره اختیاراتش چقدر است. آنچه ما از استقلال دیدیم تفکرات فرهاد مجیدی بود که قبلا هم در ایران و در آسیا از او دیده بودیم. باید منتظر بودید و دید این ایتالیایی چقدر می‌تواند کمک کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید