خبر ورزشی/ الهلال عربستان با هزینه‌ای بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان متئوس پریرا برزیلی را جذب کرد اما عملکرد این بازیکن در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا برای الهلال نسبت به نمایش ترابی در بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان ضعیف‌تر بود.
الهلال عربستان در تابستان ولخرجی کرد و با جذب موسی مارگا و متئوس پریرا تیمش را تقویت و جوان تر کرد. آبی‌های عربستان سرمربی گران قیمتی را هم به خدمت گرفتند تا با لئوناردو ژاردیم برای قهرمانی در تمامی رقابت‌های داخلی و آسیایی آماده شوند.
الهلال برای رسیدن به خواسته‌های خود ارقام هنگفتی را هزینه کرده و گفته می‌شود بیش ۵۰۰ میلیارد تومان فقط هزینه جذب متئوس پریرا شده است. بازیکنی که در اولین بازی آسیایی خود برای الهلال پاس گل داد. پریرا در بازی با استقلال توانست یک پاس گل ارسال کند اما عملکرد او ارزش این همه هزینه را داشت؟
در مقایسه با پریرا آمار ترابی را در همین مرحله که در بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان ثبت شده است را بررسی کردیم. ترابی یک گل زد و دو موقعیت کلیدی هم برای هم تیمی‌های خود ساخت در صورتی که پریرا فقط یک بار موفق به موقعیت سازی در بازی شد. همچنین ترابی ۶۴ پاس ارسال کرد ولی پریرا ۴۱ بار این کار را انجام داد. در اکثر آمارها ترابی بهتر بود. ترابی بیشتر شوت زد و بیشتر پاس داد. در واقع مهدی ترابی هم مفید بود و هم گل سه امتیازی زد.
ستاره پرسپولیس در مقایسه با ستاره الهلال پول ناچیزی به عنوان حقوق دریافت می‌کند اما برای تیمش مفیدتر است و در مجموع رقابت‌ها نفر اول ایجاد موقعیت در لیگ قهرمانان آسیا را به خود اختصاص داده است.
پرسپولیس و الهلال در آستانه رقابتی بزرگ، سخت و حساس قرار دارند که چشم امید مربیان و هواداران دو تیم به این دو ستاره ای است که عملکرد آنها را بررسی کردیم.
شاید الهلال پول بیشتری خرج کرده باشد اما استعداد بازیکنان ایرانی را نباید دست کم گرفت. ترابی می‌تواند حریف عربستانی را غافلگیر کند. نگاه‌های زیادی به ساق پای او دوخته خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید