خبر ورزشی/ پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در حالی ۲۴ مهر به مصاف هم می‌روند که سرخپوشان به دنبال تکرار برد تاریخی‌شان برابر این تیم هستند.
این دو تیم در شرایطی برابر هم قرار می گیرند که از ۱۴ دیدار انجام شده‌شان، ۴ برد سهم هر کدام از دو تیم بوده و ۶ بازی هم با تساوی خاتمه یافته است.
با توجه به لزوم برد در بازی پیش‌رو، باید دید در نهایت کدام یک از دو تیم زودتر به پنجمین برد خود می‌رسد تا مسیر خوشبختی در این مسابقات را طی کند.
آخرین دیدار پرسپولیس و الهلال ۲۵ مهر ۱۳۹۶ در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ در مسقط عمان برگزار شد که با تساوی  دو بر دو به پایان رسید اما پرسپولیس به خاطر شکست چهار بر صفر در بازی رفت از دور رقابت ها کنار رفت.
در سه مسابقه قبل از آن هم دو تساوی و یک برد برای الهلال به ثبت رسیده بود و آخرین برد پرسپولیس مقابل این تیم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ بر می گردد که سرخپوشان ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ورزشگاه آزادی تهران با گل به خودی رودریگو جونیور که وارد دروازه الهلال کرد، یک بر صفر به پیروزی رسیدند.
قبل از این دیدار هم یک تساوی و یک برد برای الهلال در سال ۲۰۱۲ به ثبت رسیده بود اما آخرین برد قاطع و ارزشمندی که پرسپولیس برابر الهلال کسب کرده به ۲۱ اسفند ۱۳۷۹ و در نیمه نهایی غرب جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۰ بر می گردد که شاگردان علی پروین در ورزشگاه آزادی تهران سه بر یک الهلال را بردند.
دیداری که در آن زنده یاد علی انصاریان، علی کریمی و حامد کاویانپور که به سه تفنگدار پرسپولیس معروف بودند، برای این تیم گلزنی کردند تا روزی تاریخی برای پرسپولیس رقم بخورد.
نکته جالب آن مسابقه این بود که بعد از گلی که کاویانپور روی شوت از راه دور وارد دروازه محمد الدعایه کرد، محمود خوردبین سرپرست وقت پرسپولیس که روی نیمکت بود، اشک شوق ریخت تا لحظاتی احساسی رقم بخورد.
حالا باید دید بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال، پرسپولیسی ها باز هم می توانند چنین بردی را تجربه کنند یا خیر.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید